""
""

Lilu o koncu visi Liga šampiona, Sent Etjen je opasno blizu! U Ligu 2 ide još jedan tim, Evijan ili Sošo!

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.05.14. | 23:17

PSŽ je pobedom nad Dogama otvorio mogućnost zeleno-belima da u narednom kolu dođu do plasmana u elitu! Lion je, uprkos porazu od Lorijana sačuvao poslednje mesto koje vodi u Evropu, pošto je Marselj odigrao samo 1:1 sa Bordoom

Dok fudbaleri PSŽ-a slave drugu titulu u nizu, dobar deo Lige 1 još uvek vodi bitke za Ligu šampiona i opstanak... A, kako stvari stoje posle kompletnog 37. kola, čeka nas uzbudljiv i nadasve jako interesantan finiš sezone!

Fudbaleri Lila doživeli su na svom terenu ubedljiv poraz od PSŽ-a rezultatom 1:3 i tako u pitanje doveli plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona! Sve je počelo od 36. minuta, kada je Martin zaradio direktan crveni karton, posle čega je domaćin ostao sa deset igrača na terenu, a Sveci su to iskoristili. Prvo je Markinjos u 41. minutu zatresao mrežu, da bi Lukas u 66. i Matuidi u 83. sipali so na ranu preplašenim Dogama. Utešni pogodak koji je Delaplas postigao u poslednjim trenucima meča nije previše promenio stanje stvari.

S druge strane, Sent Etjen je iskoristio nešto slabiju formu Nanta i identičnim rezultatom slavio kao gost, čime se približio na samo dva boda zaostatka u odnosu na Lil. Zeleno-beli su kompletan posao odradili već u prvom poluvremenu, kada su smestili tri komada u mrežu rivala.

Prvi je postigao Erding u 11. minutu, na 2:0 povisio je Gradel sa bele tačke u 23. minutu, da bi Erding u poslednjim trenucima prvog dela zaključio pobedu svog tima. Gol utehe postigao je Gakpe u 82. minutu.

U poslednjem kolu Lil gostuje Lorijanu, koji nije doživeo poraz u poslednjih sedam ligaških mečeva (četiri remija), dok Sent Etjen dočekuje fenjeraša Ajačio.

Ren je, bez obzira na poraz od Sošoa i matematički obezbedio opstanak, pošto ima bolju gol-razliku upravo od ekipe od koje je izgubio.

U direktnom okršaju "davljenika", Evijan je savladao Nicu sa 2:0 golovima Beriga u 19. i Benezea u 77. minutu i tako pobegli iz zone ispadanja, uz bod manje od ekipe sa obale Sredozemnog mora.

Gengam je uzeo izuzetno važna tri boda u borbi za opstanak, pošto je kao domaćin savladao Tuluz takođe sa 2:0. Time je Gengam upisao sedam bodova u poslednja tri meča.

Pitanje ko će poslednji otići u niži rang takmičenja daće nam Sošo i Evijan, koji se zatvaraju sezonu u francuskoj eliti...

LIGA 1 - 37. KOLO:

Ajačio – Rems 2:1 (2:1)