""

Liverpul jednostavno ne ume protiv Pjulisa, Hal i Lester konačno digli glave iznad vode (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 25.04.15. | 17:56

Obe ekipe su na Hotornsu imale periode dominacije, s tim što je Liverpul ipak više držao loptu u nogama, ali su fudbaleri Vest Bromviča u nekoliko navrata naterali Simona Minjolea da se opruži i dobrano pomuči kako bi sačuvao mrežu velikana

Toni Pjulis zna kako sa Liverpulom, sada je to definitivno jasno svima na Ostrvu. Iskusni trenerski vuk i njegov Vest Bromvič Albion zaustavio je na svom terenu Crvene sa Enfilda i odigrao bez golova u utakmici 34. kola Premijer lige. Pjulisu je ovo bila sedma premijerligaška utakmica bez poraza od Liverpula, upisao je tri pobede i četiri remija.

Odlazećem kapitenu Liverpula ovo je bila 500. premijerligaška utakmica u dresu kluba sa Enfilda koji je posle ovog remija kompromitovao i plasman u Ligu Evrope sledeće sezone.

Obe ekipe su imala periode dominacije, s tim što je Liverpul ipak više držao loptu u nogama, ali su fudbaleri Vest Bromviča u nekoliko navrata naterali Simona Minjolea da se opruži i dobrano pomuči kako bi sačuvao mrežu velikana.

Na drugoj strani, još jednu prilično bledu partiju pružio je danas starter u napadu Mario Baloteli, a reprezentativac Srbije Lazar Marković nije dobio priliku da istrči na teren stadiona Hotorns.

Ekipa Njukasla još nije obezbedila opstanak, a danas je na protiv Svonsija tražila prvi trijumf u Premijer ligi posle šest vezanih poraza. Na kraju su navijači Svraka tužni izašli sa Sent Džejms Parka, a Svonsi je slavio sa 3:2.

U 20. minutu činilo se da će Njukaslu poći za rukom da trijumfuje, pošto je Ajoze Perez iskoristio katastrofalnu intervenciju odbrane domaćih i lagano ćušnuo loptu u mrežu.

Ipak, u poslednjim trenucima prvog poluvremena Svonsi je još jednom pokazao da je ozbiljna ekipa. Gilfi Sigurdson upisao je 10. asistenciju  u sezoni, a Nelson Oliveira je dao gol. Više asistencija od Islanđanina u Premijer ligi ove sezone ima samo vezista Čelsija Sesk Fabregas.

Nije mnogo trebalo Svonsiju da potpuno preokrene utakmicu. Već u 50. minutu gosti iz južnog Velsa su imali prednost, a za to se postarao definitivno njihov najbolji igrač Sigurdson. Džek Kork je u 71. minutu povisio na 3:1, a poraz je ublažio Sijem de Jong.

Fudbaleri Sanderlenda u finiš šampionata ušli su svesni da ih čeka pakao, a na gostovanju u Stouku su poveli već u drugom minutu posle jezive intervencije Asmira Begovića, a priseban je bio Konor Vikam.

Radost gostujućih navijača, međutim, trajala je samo do 27. minuta, kada je iskusni Čarli Adam doneo izjednačenje.

Kvins Park Rendžersi su protiv gradskog rivala najbolju priliku za gol imali u 23. minutu, kada je dosuđen penal pošto je fudbaler Vest Hema Džejms Kolins igrao rukom u kaznenom prostoru.

Loptu je uzeo Čarli Ostin, ali je loše šutirao, odnosno dobro je reagovao golman Čekićara Adrijan. Ostim je tako postao prvi igrač u Premijer ligi koji je ove sezone promašio dva penala.

Nije Ostin jedini koji je danas promašio penal na današnjim mečevima Premijer lige. Isti “učinak“ imao je i Metju Tejlor, koji nije iskoristio jedanaesterac za Barnli u 59. minutu utakmice sa gostujućim Lesterom. Već u sledećem napadu, Majkl Daf je dao autogol, a Lester je stigao do prednosti.

Veliku i važnu pobedu u borbi za očuvanje premijerligaškog statusa ostvario je Hal Siti koji je u gostima slavio protiv Kristal Palasa sa 2:0. Dvostruki strelac bio je Dame N’Doj u 51. i 90. minutu.