"Šehović"

Loše veče za Hrvate u ABA ligi: Iznenađenje u Novom Mestu, Budućnost uništila Zadar

Vreme čitanja: 1min | pet. 09.10.15. | 19:05

Kiks Cedevite

ŠehovićPred početak ABA lige ekipa Cedevite istaknuta je kao jedan od favorita u ovoj sezoni, a Zagrepčani su to potvrdili na terenu u prva tri kola. Ipak, u četvrtom ih je sačekala nezgodna Krka u Novom Mestu i savladala sa 85:77 (22:23, 21:18, 16:14, 26:22). Cedevita je imala prednost u toku poslednje četvrtine, ali je u poslednjih pet minuta domaćin pojačao ritam i savladao favorizovanog gosta.

Krku je prevodio bivši košarkaš Partizana i MZT-a Stefan Sinovec s 19 ubačenih poena. Kod Cedevite najbolji je bio Miro Bilan (14p).

Budućnost je nastavila da pruža veoma dobre igre. Poraz od Crvene zvezde kao da je osvestio košarkaše koje predvodi Igor Jovović. Oni su posle trijumfa nad Mega Vizurom lagano savladali i Zadar s čak 78:47 (24:15, 17:14, 21:8, 16:10). Ovo je hrvatskom timu treću uzastopan poraz, ali ovoga puta jako ubedljiv i bolan.

Najefikasniji u timu iz Podgorice bili su Suad Šehović (14p) i Tadija Dragićević (12p), dok se kod Zadrana istakao Lovre Bašić sa ubačenih 12 poena.