LŠ – KVALIFIKACIJE: Moćni Zenit zapalio petardu, Seltik, Austrija i Legija se mučili (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 07.08.13. | 22:57

Svi favoriti se plasirali u plej-of

Mučili su se, ali su svi favoriti prošli dalje. Kao i dan ranije, uloge povlašćenih timova opravdali su Zenit, Metalist, PSV, Plzen, Dinamo iz Zagreba, Legija, Seltik i Austrija.

Najubedljiviju pobedu u sredu ostvarili su Rusi. Posle minimalca u Danskoj, tim iz Sankt Peterburga, bez naših Lukovića i Rodića, do vrha je napunio mrežu Nordšjelanda pred rasprodatim tribinama stadiona Petrovski. Blistao je Brazilac Hulk, namestio je dva i postigao jedan gol za sigurnu overu plej-ofa.

Mada su se u prvom meču sve do minut pred kraj mučili sa Šerifom, zagrebački Modri su u Moldaviji mnogo lakše izašli na kraj sa tamošnjim prvakom i već do poluvremena, zahvaljujući lošim reakcijama odbrane domaćeg sastava, odagnali sumnje oko plasmana u naredno kolo.

Seltik u Švedskoj i u Austrija na Islandu su drhtali do poslednjeg sekunda, ali su na kraju sačuvali početnih 0:0 i tako minimalnim pobedama iz prvih mečeva provukli se dalje, dok je Legija našeg Miroslava Radovića (igrao 90 minuta) imala značajnih poteškoća da otvori sef norveškog Moldea, pa je na kraju presudio gol u gostima od pre sedam dana.

Marko Dević i Vladimir Dišljenković u ulogama startera pomogli su Metalistu da overi pobedu iz Soluna, tako da gostima iz Soluna (Zvonimir Vukić nije igrao) nije vredelo ni izjednačenje u smiraj susreta.

LIGA ŠAMPIONA - 3. kolo kvalifikacija (revanš mečevi)

Zenit - Nordšjeland 5:0 (prvi meč 1:0)