"Radost fudbalera Rostova"

Ludnica u Rostovu - dva gola u finišu za proboj na vrh i potop Mordovije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.10.15. | 20:00

Azmun i Bukarov golovima u 83. i 86. minutu doneli vredan trijumf ekipi Kurbana Berdijeva

Radost fudbalera Rostova

Ultra zanimljiv meč na zatvaranju 12. kola ruske Premijer lige odigrali su Rostov i Mordovija. Bilo je čak 3:2 za domaćina i to nakon velikog preokreta u smamom finišu.

Sa dva gola, u 83. i 86. minutu, fudbaleri Kurbana Berdijeva su stigli do šeste pobede kojom su se probili na visoko četvrto mesto na tabeli sa relanim šansama da se dokopaju Evrope na kraju sezone. A nije sve izgledalo bajno u većem delu utakmice.

Domaćin je poveo u 15. minutu nakon greške odbrane Mordovije i autogola levog beka Nakuševa. Ipak, primljeni gol nije demoralisao goste, koji su zaigrali agilnije i u 24. poravnali preko Rikova. Defanzivac gostiju je raspalio po lopti iz slobodnog udarca i pogodio mrežu domaćina. Do kraja prvog dela Rostov je mogao do prednosti, ali je šut Noboe iz slobodnjaka završio na prečki u 42. minutu.

U nastavku je usledio novi šok za domaće. Igrao se 58. minut, Dudijev je prošao po desnoj strani, uposlio Mukametšina koji je iz blizine savladao golmana Džanaeva za iznenađujućih 1:2. Nije bilo u tim trenucima lako navijačima Rostova, Mordovija je izgledala čvrsto na terenu, ali je potom usledio furiozan finiš domaćina.

Najpre je u 81. minutu Mukametšin propustio veliku šansu da reši pitanje pobednika, da bi na drugoj strani Azmun iskoristio kiks Rikova i udarcem glavom izjednačio na 2:2. Bio je to gol koji je ulio još veću snagu domaćinu, a samo tri minuta kasnije nakadašnji napadač Rubina i Zenita Aleksandr Bukarov postavio konačnih 3:2 lepim udarcem iz okreta iz teške pozicije i tako doneo vredan trijumf Rostovu.

Mordovija, za koju nije nastupio srpski defanzivac Milan Perendija (presedeo meč na klupi) je na kraju novim neuspehom ostala na dnu tabele kao poslednjeplasirana.