""
""

Magični Handanović odbranio „nulu“ na San Paolu: Raduje se samo Juventus (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.10.17. | 22:55

Fantastični čuvar mreže ukrotio sve pokušaje Napolija, pa je derbi od kojeg se mnogo očekivalo okončano bez golova

Tvrdo i to previše za derbi koji je morao da pokaže zbog čega se Napoli i Inter nalaze na prve dve pozicije italijasnke Serije A. Ipak, Nerazuri su na San Paolo došli pre svega da odbrane svoj gol, a da onda zaprete u nekom od kontranapada. U prvom su uspeli i to zahvaljujući fenomenalnom Samiru Handanoviću, ubedljivo najboljim igračem večerašnjeg derbija – 0:0.

Slovenački čuvar mreže je ukrotio sve udarce ka svom golu, ali se čini da se ključni trenutak meča dogodio u 20. minutu kada je u samo nekoliko sekundi ukrotio dva vezana udarca, prvo Hosea Kaljehona, a potom i Drisa Mertensa. Igrači Intera su tada shvatili da im nema jurnjave sa ekipom Maurcija Sarija, su povukli ručnu.

Na kraju, kada se sve sabere u oduzme, najviše razloga za zadovoljstvo imaju Juventus i Napoli, kao timovi koji mogu ozbiljno da se približe prvoplasiranim ekipama na tabeli.

Mauro Ikardi je iz kandži Napolijeve odbrane uspeo da se izvuče u dva navrata. Na kraju prvog i početkom drugog poluvremena, kada je na ozbiljnijim iskušenjima bio i Pepe Reina, ali je gostima za vođstvo bilo neophodnije da još više napdanu.

Odbranbeni bedem Lučana Spaletija bio je sve čvršći kako se bliži finiš utakmice, pa su domaći morali da traže alternativna rešenja na putu ka golu Samira Handanovića. Jednom se iz ogromne daljine oprobao Zjelinski, dok je poslednji pokušaj u nadoknadi vremena imao Dris Mertens, ali je i to odbranio Handanović.