""
""

Majstor Petersen golčinom kakva se retko viđa rešio sudar na severu Nemačke (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 01.02.13. | 22:30

Verder pobedio Hanover sa 2:0 golovima napadača pozamljenog iz Bajerna, od čega je drugi pogodak bio potez meča

Sudar lokalnih rivala sa severa Nemačke, Verdera i Hanovera je pretio da će ostati upamćen kao jedna od najdosadnijih utakmica u Bundesligi ove sezone, a onda je Nils Petersen sve promenio.

Sjajni napadač koji u Bremenu igra kao pozajmljen fudbaler Bajerna je sa dva gola u finišu meča rešio pitanje pobednika i prekinuo crnu seriju od četiri meča Zelenih bez pobede. Istovremeno, ovo je Hanoveru bio peti uzastopni prvenstveni poraz Hanovera u gostima.

Meč nije bio preterano zanimljiv i do finiša je viđeno tek par solidnih prilika. Ali, onda je na scenu stupio Nils Petersen. Večeras je pokazao zašto je bio najbolji strelac Cvajte i zašto ga je kupio Bajern. U 85. minutu je odlično reagovao na prodor i cenatršut Eljera Elije. Samo tri minuta kasnije, usledio je momenat meča!

Petersen je uhvatio volej iz prve sa ivice šesnaesterca i neverovatnim spoljnim felšom postigao golčinu kakva se retko viđa.