"Ru u duelu sa Davidom Luizom"

Majstorija Rua prevagnula tas na stranu Lila (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.03.15. | 18:56

Četvrti gol za 27-godišnjeg napadača ove sezone vredan sva tri boda na gostovanju Genganu - 0:1

Ru u duelu sa Davidom LuizomDerbi sredine tabele francuskog šampionata između Genagana i Lila pripao je gostima. Inspiracija pojedinca po običaju bila je dovoljna da se napravi razlika između po kvalitetu sličnih ekipa. Ovoga puta to je bila umetnost Nolana Rua, koji je u 51. minutu na prilično efektan način matirao Jonasa Lesla.

Ipak, do tog 51. minuta nisu baš cvetale ruže po terenu, niti se umiralo u lepoti igre. Prvo poluvreme pogotovo nije bilo previše bogato lepim potezima, a podatak da je za 45 minuta počinjeno čak 19 faulova govori više nego dovoljno u kojem smeru je tekao prvi deo meča.

Izgleda da je pauza prijala obema ekipama, a najviše Nolanu Ruu. Sjajna lopta Roana Lopesa sa strane i fantastična egzekucija sa ivice kaznenog prostora. Praktično polulob golmana Gengana Lesla, vredan tri boda, ali i uživanja.

U 67. minutu bilo je još uzbuđenja pred golom Gengana ali je sjajnim intervencijama Lesl sačuvao svoj tim u igri. Pred kraj meča i domaći su imali jedan opasan napad, ali je Vinsent Enejama još jednom pokazao kakve reflekse ima.

Ovo je druga pobeda u nizu Lila, a sa njom su se popeli na deveto mesto na tabeli francuske lige. Genganu ostaje da vadi fleke u narednom kolu kada gostuje Nici.