"Navijači Ajaksa"

Milik potpalio Amsterdam Arenu, Ajaks i dalje ranjiv, šamar za PSV (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.09.14. | 20:48

Odbrana šampiona igra na niskom nivou, Tvente slavio protiv Go Ahed Iglsa

Navijači AjaksaAjaks ovog leta nije prodao veliki broj igrača, ali šampion Holandije više nije dominatan kao prošle sezone, ipak Arkadijus Milik je doneo pobedu Kopljanicima protiv Heraklesa – 2:1.

Domaćini su poveli već u 2. minutu preko pomenutog Milika, a popularni Arek je i na kraju prvog poluvremena postigao sjajan gol levom nogom sa distance posle brze polukontre.

Ipak, Herakles je bio i te kako opasan, a odbrana Ajaksa je pokazala koliko je jedan igrač, Dejli Blind, bio značajan za ekipu pošto su ove sezone pretrpeli najviše šuteva od svih ekipa u Erediviziji u okvir gola iz kaznenog – čak 20.

U finišu meča Vut Veghorst je postigao gol glavom, ali su Kopljanici došli do značajna tri boda.

Tvente je u drugoj utakmici u istom terminu slavio protiv Go Ahed Iglsa i to istim rezultatom kao i Ajaks – 2:1. Strelac prvog gola je bio bivši igrač Intera Luk Kastanjo posle dobre akcije domaće ekipe. Gosti su izjednačili preko Koldera, a Korona je postavio konačni rezultat u 31. minutu. Kastanjo je imao šansu da osigura pobedu svoje ekipe u 48. minutu iz penala, ali je golman Kamins bio uspešniji od njega.

Vodeći PSV je doživeo neugodan poraz u Cvoleu, pa se domaćin izjednačio na vrhu tabele sa ekipom Filipa Kokua - 3:1 (1:1).