""

Milina ih je gledati: Valensija - samo da potraje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.10.17. | 14:50

Zaza i Rodrigo strelci u pobedi na gostovanju Alavesu

Bajka Valensije nastavljena je i na Mendizorozi. Čim je trener Marselinjo preuzeo komande slavnog kluba sa Mestalje znali smo da nas čeka atraktivan i efikasan fudbal, ali da će Slepi miševi da budu konstantni, to se malo ko i među navijačima nadao. Kad, ono, pobeda za pobedom i evo belo-crnih u samom vrhu Primere, jedan bod iza vodeće Barselone, bar dok Katalonci ne završe gostovanje u Bilbau.

A Valensija je svoje u Baskiji uspešno odradila i slavljem 2:1 nad Alavesom nastavila seriju započetu još 19. septembra protiv Malage. Od tog trenutka svi protivnici padaju kao snoplje pred nekadašnjim finalistom Lige šampiona, sada na krilima italijanskog napadača Simonena Zaze.

Upravo je nekadašnji fudbaler Juventusa i Vest Hema otključao bravu Alavesa u 34. minutu, pošto je dodavanje Andreasa Pereire pretvorio u kucanje pod prečku i osmim golom na poslednjih šest prvenstvenih mečeva poveo goste ka trijmfu.

Iako je početkom drugog dela štoper Alavesa Aleksis glavom - a kako drugačije, ovo mu je 11 gol iz vazuha po čemu je treći strelac od aktuelnih defanzivaca u Primeri (ispred su Ramos sa 33 i Godin sa 14 pogodaka glavom) - smanjio rezultat, njegov kolega Eli je u 65. minutu igrao rukom i poklonio jedanaesterac favoritu.

A Rodrigo sa 11 metara rastužio 18.638 gledalaca na Mendizorozi.

Srpski internacionalac Nemanja Maksimović dobio je priliku u završna tri minuta da igra za Valensiju, umesto Solera, dok Aleksandra Kataija nije bilo ni u protokolu Alavesa.