""
""

Mitroglu skinuo Marselju glavu sa giljotine (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.10.17. | 22:50

Strazbur bio nadomak velike pobede protiv Marselja, ali Grk nije dao domaćinu da se raduje

Ludnica u Strazburu! Preokreti, golovi, autogolovi i promašaji obeležili su okršaj Strazbura i Olimpika iz Marselja koji je završen bez pobednika (3:3) u okviru devetog kola francuske Lige 1.

Plesala je ekipa Rudija Garsije po ivici noža, ali se onda kao spasilac pojavio Kostas Mitroglu i u 88. minutu bio veoma snalažljiv na petercu posle jedne odbijene lopte.

Tako je pala zavesa na ludu utakmicu u kojoj je bilo mnogo preokreta, lepih golova i uzbuđenja za navijače oba tima, a kući će ipak malo zadovoljniji otići gosti jer su se iščupali iz kandži poraza.

Kada je već u šestom minutu Dimitri Paje savladao golmana Strazbura, delovalo je da je pred Olimpikom lagan put do pobede. Ali, Strazbur večeras nikako nije imao nameru da se preda.

Vezista iz Obale Slonovače Žan Edi Aolu u 32. minutu se našao na pravom mestu u kontranapadu i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio mrežu za veliku radost domaćih navijača.

Ali, Olimpik je došao u Strazbur sa namerom da odnese sva tri boda. I u 48. minutu gosti su ponovo imali prednost. A sve zahvaljujući autogolu iskusnog defanzivca Bakarija Konea.

Međutim, samo 12 minuta kasnije kapiten Strazbura se iskupio za ovaj kiks i posle kornera sa desne strane glavom je pogodio pravo u metu iskoristvši mlaku intervenciju odbrane Olimpika.

Taj izjednačujući gol dao je dodatnu enertiju domaćinu koji je krenuo na sve ili ništa. I dobio je ovo prvo. Igrao se 75. minut kada je Dimitri Linar raspalio po lopti sa više od 20 metara, ona je zakačila jednog od defanzivaca gostiju i skrenula u mrežu.

A tri minuta kasnije Strazbur je mogao sve da reši. Međutim, Stefan Baoken je sa samo dva metra pogodio stativu i ovaj neverovatan promašaj pamtiće verovatno do kraja života. Kazna je stigla u finišu meča.

LIGA 1 - 9. KOLO:

Lion - Monako 3:2 (2:2)