Muniain pogodio, San Mames proključao! Bilbao u 93. minutu slomio Leganes (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 20.08.18. | 23:57

Momak koji je stasao u crveno-belom dresu koban po goste iz okoline Madrida - 2:1

Ove sezone neće biti laganih bodova u Primeri. Atletik Bilbao se pošteno namučio protiv Leganesa na San Mamesu i golom Ikera Muniaina u trećem minutu nadoknade stigao do važnog slavlja na startu Primere - 2:1 (1:1).

Veliku šansu da bude heroj domaće publike prethodno je imao Peru Nolaskoain. Mladi 20-godišnji debitant zatresao je mrežu gostiju u 27. minutu, a onda u završnici meča propustio kolosalnu šansu za prednost od 2:1. Srećom po domaćina u toj ulozi se u nadoknadi našao Muniain.

Samo šest minuta nakon vodećeg gola domaćina odlično se u suprotnom šesnaestercu snašao Džonatan Silva, koji je sačekao odbitak i sa nekih 11-12 metara snažnim udarcem zatresao mrežu Unaja Simona. Delovalo je u nastvku da su gosti pronašli način da odbrane svoj gol, ali im je pala koncentracija u ključnim trenucima.

Muniain je odlično osetio protostor i iskoristio dobro kretanje svojih saigrača, a u ulozi asistenta po drugi put se našao Susaeta.