"Gregori Tade"

Najluđa četiri minuta u istoriji Lige 1: Od 1:0 do 3:2 za samo 240 sekundi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.11.15. | 21:44

Nikandro Breveld strelac najbržeg gola ove sezone u prvenstvu Rumunije, Steaua u vatrenom obračunu bolja od Botošanija - 5:3

Gregori TadeLudnica. Nije da na nju smo navikli kad je u pitanju rumunski fudbal, ali završna utakmica 17. kola spada u kategoriju neverovatnih. Steaua je uspela da slomi otpor Botošanija i slavljem 5:3 stigne na deobu trećeg mesta tabele Lige 1, ali bar jednako kao rezultat pamtiće se dešavanja iz sredine prvog poluvremena kad su za samo četiri minuta pala čak četiri gola!

Zvanični šampion je poveo već u 60. sekundi, preko Nikandra Brevelda, koji je postigao najbrži gol u Ligi 1 ove sezone, prestigavši Alibeka iz Astre za osam sekundi. Činilo se da neće imati većih problema da sačuva vođstvo, a onda su usledili pucnji iz svih oružja. Doman i Martins su pogađali za goste u 26. i 28. minutu i tako uspeli da preokrenu rezultat, ali je Steaua zahvaljujući Nikolaeu Stančiju (inače, dvostrukom strelcu) i Gregoriju Tadeu vratila prednost hicima iz 29. i 30. minuta.

Nijednom u dosadašnjem toku prvenstva nije viđena ovakva razmena udaraca, a kolege iz Rumunije javaljaju da luđa četiri minuta nisu zabeležena ni u istoriji tamošnjeg fudbala.

Početkom drugog dela Botošani je uspeo da poravna na 3:3, ispostavilo se tako i razljuti igrače Steaue, koji su u periodu od 68. do 72. minuta otklonili sve dileme oko pobednika i stigli na šest bodova razlike u odnosu na vodeću Astru.

Inače, utakmica nije igrana u Bukureštu, jer Nacionalna arena zbog požara koji ju je zahvatio pre devet dana, nema bezbednosni sertifitak, pa je Steaua bila domaćin u Klužu.