""
""

Neki novi Šalke: Huntelaru prija samo Hamburger! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.01.14. | 19:37

Holandski napadač poslednjih šest pogodaka u Bundesligi postigao upravo protiv današnjeg rivala, koji je na svom terenu poražen sa 3:0

Fudbalerima Šalkea je očigledno prijala zimska pauza, iz koje su izašli još jači nego jesenas. Izabranici Jensa Kelera ubedljivo su savladali Hamburger na Imteh areni i probili se na petu poziciju Bundeslige, sa samo dva boda zaostatka u odnosu na Dortmund i Gladbah – 0:3 (0:1).

Meč je obeležio veliki povratak Klas-Jana Huntelara, koji je u 34. minutu postigao vodeći gol za ekipu iz Gelzenkirhena na ovom meču, posle pravovremene asistencije Farfana.

Zvuči neverovatno, ali holandski napadač je poslednjih šest pogodaka u Bundesligi postigao upravo protiv današnjeg rivala.

Prošli put se to dogodilo 11. avgusta na startu ove sezone, kada se dva puta upisao u strelce, a pre toga 28. aprila prošle godine, kada je postigao het-trik.

Džeferson Farfan je u velikoj meri bio zaslužan za prvi pogodak svog tima u Hamburgu, a onda je na početku drugog povisio rezultat. To se dogodilo u 53. minutu, dok je samo tri minuta kasnije svaka dilema bila razrešena. Farfan je upisao svoju drugu asistenciju, a Maksimilijan Majer postavio konačan rezultat.