Neki novi Tuluz, haubica iz Monaka i majstor Gurkuf haraju Francuskom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.08.16. | 21:50

Efikasno drugo kolo Lige 1

Breitveit (desno)

Izgleda da je sa agonijom Tuluza završeno. Posle dve sezone u kojima su jedva ostajali u Ligi 1 i to kao prvi iznad crte, fudbaleri sa juga Francuske sada mogu mirnije da spavaju. Večeras su odigrali sjajan meč, na svom Munisipalu ubedljivo porazili Bordo sa čak 4:1 i nagovestili lepšu budućnost.

Čitav posao završili su puleni Paskala Dupra u uvodnih devet minuta kada su golovima Diopa i Žilijena stigli do velikih 2:0. Nisu dozvolili večeras Žirondincima ništa da urade na ovom gostovanju, a pogoci Breitveita u 68. i 83. minutu stavili su tačku na prelepu fudbalsku noć u Tuluzu. Posle prošlonedeljnog remija u Marselju, nova tri boda lansirala su Tulužane visoko na tabeli, a i navijačima su se vratili osmesi na lica, be zobzira što je tek drugo kolo.

Nijedan od srpskih internacionalaca koji nastupaju za Tuluz (Ninkov, Spajić, Pešić) nisu bili večeras u sastavu.

Do prve pobede u novom šampionatu danas je stigao i Monako, koji je kao gost porazio Nant sa 1:0, a strelac odlučujućeg pogotka, i to kakvog, bio je Brazilac Gabrijel u 25. minutu. Kneževi su ovaj meč odigrali u kombinovanom sastavu, samo su odradili posao jer ih sredinom nedelje očekuje važan revanš sa Viljarealom u okviru plej-ofa za Ligu šampiona.

Uz prvoplasirani Lion, posle dva kola stoprocentni učinak ima i Nica, koja je kao gost slavila u Anžeu (0:1) i to ranim golom već u četvrtom minutu. Do prvih pobeda stigli su i Bastija, koja je u Lorijanu postigla čak tri gola, ali i Lil koji je oborio Dižon u finišu pogotkom Sankarea u 87. minutu.

Ren je bio siguran na svom terenu, gde je u pobedi od 2:0 nad Nansijem poseban utisak stavio nekada jedan od najvećih talenata evropskog fudbala Joan Gurkuf. Sjajno je pogodio bivši fudbaler Milana i Liona u 23. minutu.

LIGA 1 - 2. KOLO

Lion – Kaen 2:0 (1:0)