""

Nesrećni Minhen jedva spasao živu glavu u Regenzburgu

Vreme čitanja: 1min | pet. 26.05.17. | 20:21

Ekipa Hajka Herliha vodila 1:0 i imala penal za pobedu u 84. minutu...

Pre samo sedam dana u Minhenu su obeležavali godišnjicu od finala Kupa pobednika kupova 1965. U istom mesecu - maju, samo godinu dana kasnije taj tim je postao šampion Nemačke, a evo 50 i kusur godina kasnije, opet u maju, Lavovi igraju za opstanak u Cvajti

Taj nesrećni Minhen 1860 koji je sve do polovine prošlog veka bio mnogo popularniji klub od svog gradskog rivala Bajerna i imao više navijača, nikako ne može da se oporavi stane čvrsto na noge.

Danas u komšijskom Regenzburgu tim portugalskog stručnjaka Vitora Pereire odigrao prvi meč baraža za opstanak u drugoj ligi i uz mogo sreće izbori solidnih 1:1 pred revanš na Alijanc areni. Jan Regenzburg (trener Hajko Herlih, sećate ga se?) poveo je već u 2. minutu preko Marka Laisa. Ništa u tim momentima nije izgledalo optimistično za goste, pogotovo kada se podvukla crta pod statistiku prvog poluvremena. Ukupno u šutevima 9:1 za Regezburg; Minhen u okvir gola - 0.

Zahvaljujući mladom napadau Florijanu Nojhausu 12. minuta pre kraja Lavovi su uspeli da izbegnu poraz, ali pravi junak je zapravo golman Ortega Moreno koji je u 84. minutu odbranio penal Gajplu

Ipak, po svemu prikazanom, trećeplasirani tim treće lige i te kako ima čemu da se nada u revanšu za četiri dana.