"Slavlje fudbalera Fenera"

Ni Robi ne može protiv Fenerovih preokreta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.04.13. | 21:00

Istanbulski tim gubio posle prvih 45 minuta susreta sa Kajzerijem, ali je u nastavku stigao do pobede koja mu je ostavila makar teoretske šanse da se okiti titulom

Slavlje fudbalera FeneraKao po nepisanom pravilu – iz dvojke u keca na utakmici Fenerbahčea. Ovaj put je blizu iznenađenja bio Kajzerispor Roberta Prosinečkog, ali je i bivši trener Crvene zvezde mogao samo da posmatra kako mu bodovi izmiču iz ruku  - 2:1 (0:1).

Brazilac Klejton je Kajzeriju doneo inicijalnu prednost, ali je početkom drugog poluvremen Dirk Kujt, koji je u prvom delu sezone pogotkom u 89. minutu sprečio Prosinečkog da skine prvi skalp jednog od tri velikana turskog fudbala, poravnao na 1:1.

Sav trud gostiju pao je u vodu u 89. minutu kada je Kristijan Baroni bio precizan sa bele tačke i sačuvao bodove na Šukru Saračoglu stadionu.

Međutim, Fenerovo slavlje pokvarila je pobeda Galatasaraja na gostovanju kod Gazijantepa pošto je Burak Jilmaz, iskoristivši grešku domaćina, postigao jedini gol na meču, pa su Lavovi zadržali sedam bodova prednosti u šampionskoj trci, a do kraja sezone ostalo je još svega tri kola.

Doduše, za dve nedelje nas čeka i veliki istanbulski derbi između Fenera i Galate.

Preokret smo videli i na trećem meču dana obzirom da je Eskišehir Gorana Čaušića, igrao do 57. minuta, slavio na gostovanju kod Kasimpaše zahvaljujući dvostrukom strelcu Dijegu Anhelu, koji je drugi gol postigao duboko u sudijskoj nadoknadi -1:2 (1:0).