""

Nije svaki dan Rapid! Baskijska šamaričina Nevilu i Valensiji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.02.16. | 17:50

Taman kad su se navijači Valensije ponadali da su došli bolji dani, Slepi miševi predvođeni trenerom Gerijem Nevilom priredili su im na Mestalji još jedno neprijatno iznenađenje i podsetili da mnogo toga ne štima u ovoj ekipi.

Valensija je na svom terenu izgubila od Atletik Bilbaa sa 3:0 u utakmici 26. kola španske Primere i ako ovako bude igrala u nastavku sezone sledi joj borba za opstanak u elitnom društvu.

Pre ove utakmice, fudbaleri Valensije vezali su četiri trijumfa, dva protiv bečkog Rapida u Ligi Evrope, kao i protiv Granade i Espanjola u Primeri.

Ništa nije nagoveštavalo da će se ovako završiti utakmica na Mestalji, pošto su do 74. minuta mreže mirovale.

A onda se Valensija potpuno raspala, a to su raspoloženi gosti iz Baskije znali da iskoriste na pravi način i za samo šest minuta dođu do velikog trijumfa.

Prvo je u 74. minutu Sabin Merino iskoristio nepažnju domaće odbrane, tri minuta kasnije Iker Muniain je duplirao vođstvo, a šok za domaće navijače bio je konačan u 80. minutu posle gola sjajnog Arica Adurica.

Inače, ovo je prva pobeda Bilbaa na stadionu Mestalja još od 2. decembra 2007. godine, kada je takođe bilo 3:0 za goste iz Baskije.

Fudbaleri Granade prekinuli su seriju poraza i minimalnim trijumfom nad Deportivom uključili se u ozbiljnu borbu za opstanak. Strelac jedinog gola na meču bio je Jusef El Arabi u 24. minutu sa bele tačke, pa tim iz Andaluzije sada ima samo bod zaostatka u odnosu na Las Palmas, koji je u sigurnoj zoni.