Niko nema klupu kao Klipersi, to su osetili Kingsi (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 27.12.18. | 08:55

Sakramento opet kasno upalio, ovog puta nije bilo vremena za ludi preokret. Ali bilo je baš zanimljivo u poslednjih osam minuta

Ponovo ta klupa Los Anđeles Klipersa...

Možda nema najkvalitetnije igrače na raspolaganju, možda to nije tim nakrcan zvezdama, ali Dok Rivers ima klupu kojom može da se ponosi. Ako postoji merna jedinica kojom bi se merio doprinos rezervista na utakmici, onda bi Klipersi verovatno bili daleko ispred ostalih. To su prethodne noći shvatili i igrači Sakramenta, koji su uprkos zaostatku od čak 27 poena u poslednjoj deonici uspeli da meč učine zanimljivim. Na kraju su Klipersi ipak odneli trijumf rezultatom 127:118.

Ali, ko je pri rezultatu 118:91 mogao da pretpostavi da će Kingsi moći da uzvrate udarac i gotovo potpuno istope strahoviti minus?

Pravo je uživanje bilo gledati Kingse kako se vraćaju u život u završnih osam minuta utakmice, kada su serijom 27:3 učinili da pun Stejpls Centar drhti i strepi gotovo do poslednjih momenata? Ono što je gotovo šokantno – u redovima Kingsa tokom pomenutog juriša nije igrao nijedan starter!

Kingsi su zbog igre u većem delu utakmice zaslužili da budu oduvani sa terena. Na kraju mnogi su ostali pomalo razočarani jer nisu videli nešto čudesno u prazničnim danima.

Gosti iz Sakramenta platili su danak užasno lošem početku utakmice. Posle 11/28 iz igre, odnosno 0/9 za tri poena, Kingsi su već na kraju prve deonice imali ozbiljan zaostatak (27:39). Klipersi su u drugoj i trećoj deonici onemogućili protivnika da dođe do lakih šuteva i tako ga doveli gotovo do izdisaja. Gosti su u jedniom kratkom intervalu uspeli da se spuste na 10 poena minusa, tri i po minuta pre odlaska na poslednji mali odmor, ali brzo su izgubili korak što su Klipersi pretvorili u 17 poena viška.

Trener gostiju Dejv Jerger ubrzo je odlučio da sa terena izvuče sve startere, posle čega se umalo dogodilo čudo. Predvođeni Skalom Labisijeom, Harijem Gilsom, Benom Meklamorom i Frenkom Mejsonom III, Kingsi su dobro iscedili takmaca, ali na kraju ipak položili oružje i nisu uspeli treći put zaredom da nadoknade bar 19 poena minusa...

Veliki posao odradili su Klipersovi igrači iz drugog plana na ovoj utakmici. Pre svih Lu Vilijams s 24 i Montrezl Herel s 22 poena. Boban Marjanović je ovu utakmicu odigrao kao starter, skupio je dvadeset i po minuta i za to vreme ubeležio 11 poena, pet skokova i tri asistencije. Tobijas Haris je dodao 17, a Ejveri Bredli 15 poena. Čak sedmorica igrača Klipersa imali su dvocifreni učinak.

U redovima Kingsa bilo ih je takođe sedmorica. Dearon Foks je ubacio 19 poena, uz devet asistencija i šest skokova. Ben Meklamor, Vili Koli Stajn i Badi Hild su dodali po 11 poena. Nemanja Bjelica je za 25 minuta u igri takođe imao 11 poena (4/9 iz igre), uz još pet uhvaćenih loptio, čak četiri blokade, tri završna dodavanja i dve ukradene lopte. Bogdan Bogdanović je proveo 24 minuta na parketu i upisao 13 poena (5/12 iz igre), te četiri asistencije i tri skoka.