"Ana Ivanović"

Ništa od odbrane titule: Cibulkova ponovo pročitala Anu

Vreme čitanja: 1min | pet. 25.09.15. | 16:03

Slovakinja slavila sa 2:0 (7:6(5), 6:3)

Ana IvanovićNajbolja srpska teniserka Ana Ivanović ocenila je da je glavni uzrok poraza od Dominike Cibulkove  2:0 (7:6(5), 6:3) u četvrtfinalu VTA turnira u Tokiju činjenica da je Slovakinja, baš kao nedavno na US Openu, dobro čitala njene servise.
"Imala sam dosta šansi, ali nisam uspela da ih realizujem. Čini mi se da je u oba meča Cibulkova dobro čitala moje servise. U nekim trenucima nisam znala gde da serviram. To ću morati da popravim sledeći put kada se budemo sastale", rekla je Ivanović, koja nije uspela da odbrani titulu osvojenu prošle godine.

Na meču je viđeno čak 14 brejkova, po sedam u oba seta.  Prelomni je bio prvi set koji je Slovakinja prelomila na svoju stranu u taj-brejku, pa je sa povišenim samopouzdanjem odigrala i drugi set i dobila ga sa 6:3.

Cibulkova će se u polufinalu sastati sa Poljakinjom Agnješkom Radvanjskom. U drugom polufinalu sastaju se Karolina Voznijacki i Belinda Benčić.