""
""

Notingem melje, Magat pretvorio Fulam u Titanik, Lids pregažen u italijanskom derbiju

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.08.14. | 18:29

Četa Feliksa Magata doživela i četvrti poraz u sezoni pošto ih je deklasirao Derbi Kaunti, dok je Fernando Forestijeri blistao u pobedi Votforda

Ima li Fulamovim mukama kraja? Treća najskuplja ekipa engleskog Čempionšipa ni u četvrtom kolu nije uspela da osvoji makar bod. Štaviše, doživeli su katastrofu na gostovanju Derbi Kauntiju. Ovnovi su pregazili kolibaše sa 5:1 i zakucali ih na dno tabele. Četiri poraza u isto toliko mečeva uz gol razliku 2:9 za četu Feliksa Magata. Nemac bi mogao da dobije otkaz u Londonu…

Džejmi Vord je trećim golom u poslednja dva meča načeo Fulam na asistenciju Džonija Rasela. Fulam je uspeo da izjednači preko kapitena Skota Parkera, ali je Rasel u 59. minutu opet bio u ulozi asistenta, a strelac je ovoga puta bio Brajson. Usledila su dva gola Martina i jedan Doukinsa za poptuni debakl Kolibaša.

Notingem Forest je nastavio sa sjajnim partijama i upisao treću pobedu u četiri kola zahvaljujući kojoj je zaseo na čelo tabele. Napadač Mihail Antonio je počeo da se otplaćuje i sa dva gola u prvom poluvremenu je trasirao put ka ubedljivom trijumfu od 4:0 protiv Redinga.

U “italijanskom derbiju” Čempionšipa, Votford je pregazio Lids sa 4:1. Podsetimo da su oba kluba u vlasništvu Italijane. Prve drži familija Poco iz Udinezea, dok je gazda Lidsa od ovog leta Masimo Ćelino. Blistao je argentinski napadač Fernando Forestijeri koji je dao dva gola za Votford i iznudio penal koji je Dini pretvorio u gol. Tačku na ovaj meč je stavio Danijel Težer fantastičnim golom iz slobodnjaka u finišu meča.

Blekburn je fuiroznom igrom u prvom poluvremenu došao do tri boda protiv Bornmuta. Džordan Rouds je otvorio goleadu u 13. minutu. Bio mu je to 54. prvenstveni gol od početka prošle sezone po čemu je najefikasniji igrač Čempionšipa. Pokazao je zašto se mnogi premijerligaši otimaju za njega. Henli i Gestede su do 24. minuta povisili na 3:0 , tako da je Bornmut u finišu meča uspeo samo da ublaži poraz.

Norič je minimalcem slavio na gostovanju Ipsviču. Pobedu Kanarincima je doneo ovoletošnje pojačanje iz Bornmuta, Džimi Graban. Njemu je to bio 17. gol u Čempionšipu u 2014. godini po čemu je najefikasniji igrač u ligi ove godine.