Vreme čitanja: 1min | uto. 02.02.16. | 23:17

Sove remizirale protiv Barnlija (1:1) u malom derbiju Čempionšipa

Nemoć Ovnova

U Čempionšipu su večeras odigrane četiri utakmice, a na terenu su se našle ekipe koje su minulog vikenda imale obaveze u FA kupu i čiji su mečevi u ligi bili odloženi.

Jedan od favorita za plasman u Premijer ligu Derbi nastavio je sa očajnom formom, a na svom terenu nije uspeo da savlada prosečni tim Prestona. Bilo je mršavih 0:0, pa su Ovnovi produžili seriju uzastopnih mečeva bez pobede na čak pet i dodatno su zaostali u trci za prva dva mesta koja vode direktno u elitu.

U jednom od derbija večeri Šefild Venzdej i Barnli podelili su bodove na Hilzborou - 1:1 (0:1). Fantastični Andre Grej sigao je do 16. pogotka u Čempionšipu već u trećem minutu kada je doveo goste u prednost, ali je u nastavku Kirijan Li golom u 48. postavio konačan rezultat.

Kiks Sova iz Šefilda iskoristio je Ipsvič, koji je zahvaljujući pogotku Breta Pitmena u 89. minutu stigao do trijumfa nad davljenikom Redingom od 2:1 (0:0), i prestigao Venzdej na poziciji broj šest. Pre tog pobedonosnog gola Frejzer je u 57. minutu doveo Traktoriste u prednost, a izjednačio je Mekliri sa penala u 69.

Na kraju, Vulverhempton nije uspeo da savlada na svom terenu Bolton, najgoru ekipu u ligi. Bilo je 2:2, a pogodak za radost Trotersa postigao je Stiven Dobi u 89. minutu.