""
""

PSV od potpunog očaja do tri minuta velikog sjaja, Tvente do 93. minuta lomio otpor Kambura (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.01.15. | 22:30

Velikan iz Ajnhovena je golovima Lokadije u 84. i Depaja u 87. minutu preokrenuo rezultat u okršaju se ekipom iz Tilburga i preuzeo čelo tabele

Samo šest minuta pre kraja meča izgledalo je da PSV prvi put u dosadašnjih 39 mečeva kod kuće sa Viljemom neće postići gol i pretrpeti tek treći poraz u ovoj sezoni, ali se u finišu sve promenilo. Velikan iz Ajnhovena je golovima Lokadije u 84. i Depaja u 87. minutu preokrenuo rezultat u okršaju se ekipom iz Tilburga i došao do izuzetno vrednih bodova, pa u ovom trenutku ima čak devet bodova više u odnosu na drugoplasirani Ajaks – 2:1 (0:1).

Depaj je u 76. minutu očajno izveo jedanaesterac, pa je izgledalo da je domaćin u bezizlaznoj sitaciji, ali se ispostavilo ipak da nije tako.

Gosti su gotovo na maksimumu svojih mogućnosti odigrali ta 84 minuta. Poveli su lepim golom glavom Roberta Brabera, a potpom u nastavku utakmice odlično čuvali sopstvenu mrežu.

Ipak, sreća je u velikoj meri bila na strani Filipsovaca. Prvo je Lokadija snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora matirao Lamprua, dok je u 87. minutu od svih igrača u kaznenom prostoru lopta nakon udarca glavom Hijemarka pronašla upravo Depaja, koji je snažnim volejom matirao grčkog čuvara mreže.

Finiš meča je bio buran i u Enšedeu gde je Tvente u nadoknadi vremena uz dosta muke iščupao pobedu protiv Kambura - 2:1. I to zasluženu pobedu. Tvente je dominirao tokom celog meča i zaista bi bila nepravda da je ostao bez tri boda. Domaći tim je poveo golom talentovanog Peruanca Tapije koji je posle skoro sat vremena igre lepo prodao "lažnjak" jednom od defanzivaca Kambura, a potom plasirao loptu u dalji ugao. Međutim, slaba intervencija odbrane u 73. minutu je umalo skupo koštala Tvente jer je Kambur izjednačio preko Bartoa. Usledila je totalna ofanziva domaćeg tima, ređale se se šanse pred golom Kambura i kada je izgledalo da će gosti uspeti da izvuku bod, talentovani Kajl Ebesilio je doneo veliku radost na De Grolšu! Bio je brži od čuvara i iskoristio poslednju šansu na meču. Možda i njegov poslednji gol za Tvente jer bi u naredna dva dana mogao da pređe u Majnc ili Hofenhajm....