""
""

Odložena žurka! Bešiktaš partibrejker, Fenerbahče ni sa igračem više nije mogao da pobedi u derbiju

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.04.14. | 19:55

Istanbulski derbi završen bez pobednika, još će se čekati na proglašenje novog prvaka

Da li postoji bolja utakmica od gradskog derbija da se overi titula? Fenerbahče je imao šansu da uradi upravo to protiv Bešiktaša, ali su Crni orlovi uspeli da odole Kanarincima iako su imali jednog više u jatu dobar deo utakmice 1:1 (1:1).

Musa Sou je zapalio tribinu sa gostujućim navijačima golom u 24. minutu posle odličnog proigravanja Dirka Kajta.

Ramon Mota je izjednačio 20 minuta kasnije, Kavlak je šutirao sa nekih 25 metara a golman gostiju Volkan Demirel je uspeo da loptu samo prosledi stative, a sve to je pratio Brazilac koji ju je onda zakucao u mrežu.

Isti igrač je u 58. minutu dobio crveni zbog drugog žutog kartona i ostavio kolege na cedilu, ali domaćini se nisu predali i uspeli su da pokvare proslavu velikog rivala. I Kojbaši je u četvrtom minutu nadoknade zaradio crveni, što i ne čudi kada se zna koliko elektriciteta nose istanbulski derbiji.

Bešiktaš je možda večeras bio partibrejker, ali su oni ovim remijem izgubili i ono malo šanse da izbiju na prvo mesto.

Rizespor je u drugoj današnjoj utakmici turskog šampionata napravio važan korak ka opstanak pobedivši Konjaspor kod kuće rezultatom 3:1 (1:0). Prilično ubedljiva pobeda, a Vuković je tek u 90. minutu postigao počasni pogodak.