""

Odluka o šampionu se odlaže za vikend, ali u Rostovu se već slavi: Zenit ostao bez Lige šampiona! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.05.16. | 20:33

Šampionski pehar će biti dodeljen u subotu. Svi mečevi će početi od 12.30, a uposlednjem kolu CSKA ide na noge Rubinu, a Rostov Tereku u Groznom

Remi sa Lokomotivom iz Moskve skupo je koštao igrače Zenita, koje sledeće sezone nećemo gledati u Ligi šampiona. Za to je bio odgovoran "Iranski Mesi" Sardar Azmun, koji je pogotkom 74. minutu zapalio Rostov na Donu, srušio Ural i obezbedio svom timu plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona - 1:0 (0:0). Domaćin se silno mučio da dođe do sva tri boda, ali je uspeo da odloži borbu za šamionsku titulu do vikenda i poslednjeg kola ruske Premijer lige.

CSKA je večeras bez ikakvih problema izašao na kraj sa Krasnodarom na Himki areni i malo mu je nedostajalo da danas proslavi odbranu šampionskog trofeja. Musa je sjajnim golom u 17. minutu savladao Stanislava Krisjuka, dok je sudbinu gostiju zapečatio Roman Eremenko na startu drugog poluvremena.

Kao što smo rekli, ekipa Kurbana Berdjeva se dugo mučila, ali je u 74. minutu usledio nebeski skok Azmuna, nakon centaršuta Timofeja Kalačeva i spasa za svemoćnog Dimitrija Arapova nije bilo.

Šampionski pehar će biti dodeljen u subotu. Svi mečevi će početi od 12.30, a uposlednjem kolu CSKA ide na noge Rubinu, dok Rostov gostuje Tereku u Groznom koji je danas demoliran u Moskvi od strane Spartaka (3:0).

Pod lupom će biti i Dinamo iz Moskve, koji je večeras poražen od fenjeraša Kubanja i vratio ga je u život, pa će u poslednjem kolu morati da savlada Zenit u Moskvi i da se nada kiksu najbližih rivala kako bi izbegao direktno ispadanje iz elite.