"KONSTANTINOS SLUKAS"

Olimpijakos rutinskom pobedom zapečatio TOP 16 fazu, kombinovani sastav Rusa nije mogao više

Vreme čitanja: 2min | pet. 10.04.15. | 18:45

Bez prvih zvezda tima Nižnji pružio solidan otpor...

KONSTANTINOS SLUKASOlimpijakos je savladao ekipu Nižnjeg Novgoroda i pobedom zatvorio učešće u TOP 16 fazi Evrolige - 77:70 (26:18, 15:12, 16:26, 21:14). U utakmici koja ni jednoj ni drugoj ekipi nije značila apsolutno ništa, oba trenera su odmorila svoje najbitnije igrače, a domaći su ipak uspeli da sačuvaju domaći teren i nadigraju Ruse koji su igrali bez Tejlora Ročestija i Tarensa Kinzija.

U domaćem timu se istakao Met Lodžeski sa 17 poena, dok su kod gostiju dvocifreni bili Trej Tompkins (16), Rihards Kuksiks (17) i Arciom Parahuski (14).

Nižnji se dugo držao u igri i pored kriminalnog prvog poluvremena. Pirejci su na odmor otišli sa deset poena prednosti (40:30), ali se Nižnji vratio u igru fenomenalnom trećom četvrtinom. Predvođeni Tompkinsom i Parahuskim dobili su reći period sa 10 razlike (26:16) i ušli u ključni deo utakmice u egalu.

Ipak, na teren su se početkom četvrte četvrtine vratili Lodžeski, Printezis, Slukas i ostale uzdanice Olimpijakosa, pa je odbrana Grka ponovo izgledala onako kako smo svi navikli - neprobojno. Nije bilo više goriva u rezervoaru ruske ekipe za novi povratak, pa je Olimpijakos slavio rezultatom 77:70.

Evroliga – Top 16 - 14. kolo: