"Hoze Solomon Rondon"

Onih 18 miliona više ne izgleda kao bačen novac – Rondon proradio protiv svojih (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.04.14. | 16:58

Golgeter iz Venecuele het-trikom vodio Zenit do ubedljivih 6:2 protiv nekadašnjeg kluba

Hoze Solomon RondonPet utakmica i jedan gol za brigu navijača Zenita, koji su pomislili da se njihov omiljeni klub opasno prevario kada je istresao neverovatnih 18 miliona evra za Hozea Solomona Rondona. U Rubinu su zadovoljno trljali ruke. Ali, sve se promenilo u 24. kolu Premijer lige u kojem je 24-godišnji napadač iz Venecuele het-trikom vodio klub iz Sankt Peterburga do ubedljivih 6:2 baš protiv svog bivšeg kluba.

Doduše, Hulk je dao onaj incijalni  zamajac domaćima pošto je dva puta bio precizan sa penala i Zenitu doneo prednost od 2:0. Ali, daleko od toga da je sve bilo gotovo pošto je 19-godišnji Iranac Sardar Azmun vratio goste iz Kazanja u život u 64. minutu.

Međutim, istovremeno je konačna izazvao i reakciju Rondona, koji je eksplodirao u poslednjih 22 minuta meča. Gol, pa asistencija Daniju, pa još dva puta precizni udarci u protivničku mrežu za njegov drugi het-trik u ovoj sezoni ruskog prvenstva što ga čini jedinstvenim u Premijer ligi.

U Rubinu sada verovatno žale što zimus nisu tražili više od 18 miliona. U Zenitu se nadaju da neće sve stati na ovome. Rondon je danas zaista izgledao kao igrač za vrhunske domete.

Iznenađenje kola priredio je Anži, koji je u Mahačkali deklasirao Dinamo sa 4:0 i Moskovljanima se osvetili za letnje čerupanje ekipe.

Dinamo je, naime, letos iskoristio finansijsku situaciju u Dagestanu i Anžiju ukrao Denisova, Kokorina, Žirkova, Jonova, Sambu, Džudžaka, Gabulova, ali mu to danas nije bilo od pomoći. Fjodor Smolov, koji je otišao u suprotnom pravcu kako bi otvorio prostor za ove skupocene zvezde dočekao je trenutak da se osveti.

Anži je ostao na začelju tabele, ali je Dinamo zaostao u trci za Ligu šampiona.