""
""

Orlovi lete visoko, na vrhu nema nikog osim njih! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 06.12.14. | 19:54

Benfika dobrom igrom u drugom poluvremenu savladala Belenenseš i povećala prednost na vrhu tabele

Lisabonski Orlovi i dalje lete visoko! Fudbaleri Benfike pobedili su na svom stadionu Belenseš sa 3:0 u meču 12. kola Primeire i sada su ponovo suvereni na liderskoj poziciji Primeire sa pet bodova više od najbližeg pratioca Vitorije Gimaraeš.

Doduše, Vitorija tek sutra igra svoju utakmicu 12. kola, ali gostuje ekipi Brage koja uvek i protiv svakog rivala može da osvoji bodove, pogotovo na svom stadionu.

Belenenseš još od decembra 2007. godine ne zna za pobedu protiv Benfike, a nije bilo realno ni da se večeras gostujući navijači i igrači nadaju nekoj senzaciji na La Lužu.

Nije doduše sve išlo tako jednostavno, pogotovo kada je u pitanju prvo poluvreme, u kojem je Belenenseš pokazao zube slavnom rivalu i poslao mu poruku da će morati mnogo više da se namuči kako bi zatresao mrežu.

I tek par minuta po isteku jednog sata igre na velelepnom lisabonskom hramu fudbala Orlovi su uspeli da polete I dođu do prednosti. U 64. Minutu Lima se najbolje snašao pred golom gostiju i pogodio cilj.

Samo šest minuta kasnije praktično je sve bilo gotovo pošto je Enco Perez rutinski iskoristio penal. Tačku na 10. Pobedu Benfike u Primeiri stavio je Eduardo Salvio u 83. Minutu.