Srušeni su Sveci, ali ni Marselj nije prošao bolje: Monako uneo nemir na vrhu, najviše profitirao Lion! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.12.14. | 22:59

Bernardo Silva uzeo meru ekipi Marsela Bijelse - 1:0

Bernardo Silva slavi pogodak

Sunce je obasjalo Lorana Blana, Monako i Lion! Trenera PSŽ-a iz razloga što bi poraz Marselja od Kneževa rezultatom 1:0 u poslednjem meču 15. kola Lige 1 mogao da donekle umanji pritisak na njega i neraspoloženje uprave, koja već razmišlja o mogućem otkazu, pulene Leandra Žardima zato što su upisali i treću pobedu u nizu i uhvatili priključak ka samom vrhu tabele, a Lion jer sada ima svega dva boda za vodećim Olimpikom Marsela Bijelse.

Veliki derbi francuskog šampionata doneo je dosta uzbuđenja, ali samo jedan pogodak. U prvom poluvremenu Marselj je dominirao terenom i stvorio nekoliko odličnih prilika, ali je mreža Subašića mirovala. Prvo je Žinjak posle udarca glavom pogodio okvir gola, da bi samo nekoliko minuta kasnije Tovan praktično savladao skamenjenog reprezentativca Hrvatske, ali je lopta proletela tik pored gola. Imala su dvojica fudbalera još po jednu dobru priliku, ali je Subašić ovog puta bio na visini zadatka. Monako je tek povremeno napadao, a možda najbolju priliku imao je Karasko, kada je šutirao sa 18 metara, ali je Mandanda smireno reagovao.

Početkom drugog dela Žinjak se još jednom našao u prilici da dovede goste u vođstvo, ali ga šut prosto nije hteo. Naravno, posle serije promašaja usledila je kazna na drugoj strani, kojoj se Marselj nije nadao. Karasko je prosledio odličnu loptu do Bernarda Silve, kojem nije bilo teško da matira Mandandu i tako donese veliku radost na stadionu Luj II.

Do kraja utakmice Olimpik je pao u potpunu apatiju, dozvolivši rivalu da se lako izvuče i dođe do tri vrlo značajna boda.

LIGA 1 – 18. kolo:

Lion – Kaen 3:0 (1:0)