"Parma"

Parolo srušio Napolitance, Parma sad u Ligi Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.04.14. | 23:00

Iguain burno reagovao zbog izmene, Zapata pokušao da izvuče penal

ParmaNikada ne potcenjujte Parmu i taktičke sposobnosti Roberta Donadonija! Mlekadžije, koje su prethodno vezale tri poraza i remi, hrabro su izašle na crtu Napoliju u 32. kolu Serije A i pokazale da znaju da igraju sa favoritima – 1:0. Pobedonosni gol vredan tri boda postigao je Parolo u 55. minutu, koji je tako doneo veliki skok na petu poziciju i Ligu Evrope, pošto je Inter dan ranije prokockao pobedu protiv Bolonje. S druge strane Napolitance ovaj poraz i ne boli, jer niko ne može da im ugrozi mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a Roma i direktan plasman u evropsku elitu je suviše daleko...

Najviše bure na stadionu Enio Tardini u drugom poluvremenu, izuzev pogotka Parola, izazvale su dve stvari – izmene koje je izvršio trener Napolitanaca Rafa Benitez i pad Zapate u kaznenom prostoru Parme. Iguain je bio prilično besan zbog izmene u 68. minutu, a nekih desetak minuta kasnije Zapata je pokušao da izvuče jedanaesterac posle duela sa Miranteom, ali je do sudije Bergoncija dobio samo žuti karton.