""
""

Partizane, ne zavaravaj se: Plzenj ponovo popio petardu, ali...

Vreme čitanja: 1min | sre. 24.01.18. | 18:28

Šangaj Šenhua tek kada su ušli rezervisti češkog predstavnika došao do ubedljive pobede - 5:1

Dva poslednje utakmice, dva poraza i gol razlika 1:10. To je učinak fudbalera Viktorije Plzenj u prethodnim proverama. Reklo bi se da protivnik Partizana u šesnestini finala Liga Evrope ozbiljno kuburi sa formom i kvalitetom, ali...

Ako je težak poraz od Salcburga otkrio neke mane češkog šampiona, onda poslednji test protiv kineskog Šangaja ne mora ništa da znači. Čak bi se reklo da može samo da zavara crno-bele. Šangaj je trijumfovao sa 5:1, ali...

Trener češkog šampiona Pavel Vrba u prvom poluvremenu je šansu ukazao proverenim snagama. Utakmicu je počeo najjači tim, dokazan na više frontova u jesenjem delu. Plzenj je tokom prvog poluvremena današnje provere u Marbelji bio bolji rival. Posle odlične akcije Kopica i Čermaka, u listu strelaca se upisao Krmenčik

Bilo je još šansi pred golom Šangaja. Ipak, u nastavku je Vrba promešao karte, tačnije ukazao je šansu drugoj postavi. Nije mu se to isplatilo. Šangaj je zagospodario terenom a Kolumbijac Moreno je golovima u 49. i 65.minutu preokrenuo rezultat.

Plzenj je želeo da izjednači, ali je to iskažnjavao Šangaj golovima iz kontre. Pomenuti Kolubmijac je stigao do het-trika, a pogađao je i dobro poznati Obafeni Martens.

Meč protiv Šangaja počeo je sledeći tim: Hruška - Reznik, Hubnik, Hajek, Limberski - Horava, Hrošovski - Peteržela, Čermak, Kopic - Krmenčik.