""
""

Penali? Zomer ih čita kao Bukvar (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 01.04.17. | 20:21

Maestralni golman Borusije omogućio bod svom timu na gostovanju u Frankfurtu - 0:0

Ni iz sedmog uzastopnog pokušaja Ajntraht nije uspeo da upiše bundelsigašku pobedu pa se slobodni pad ekipe Mijata Gaćinovića ovog proleća u Bundesligi nastavlja. Orlovi su bili blizu da uzmu skalp Borusije iz Menhengladbaha, ali se maestralni golman gostiju Jan Zomer pobrinuo da bod završi na kraju u džepu Koltova.

Bio je bolji Ajntraht tokom celog meča, ali nisu iskoristili brojne prilike koje su stvorili pred golom Borusije. Najbolju u prvom poluvremenu imao je Izraelac Tavata, ali mu je u 25. minutu golman gostiju skinuo sjajan udarc koji je uputio.

Zomer je još jednom demonstrirao klasu u 59. minutu kada je sjajno šutirao Branimir Hrgota, a epitet najboljeg pojedinca meča zavredio je u 78. kada je maestralno odbranio i opravdano dosuđen penal Marku Fabijanu i sprečio domaćina da se raduje. Ovaj bod posebno dobija na teženi ako se zna da su Koltovi izdržali u finišu i sa igračem manje nakon što je isključen Tobijas Štrobl.

Mijat Gaćinović odigrao je 89 minuta za Orlove pre nego što je ustupio mesto mlađanom Barkoku, a imao je nekoliko solidnih pokušaja.