"Perin"
"Perin"

Perin od očaja do velikog sjaja: Đenova odnela bod iz Kaljarija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.11.14. | 14:38

Domaći vodili golom Farijasa, Rosentini je autogolom doneo poravnalje, ali je u finišu Avelar propustio odličnu priliku iz najstrože kazne da donese veliku pobedu Kaljariju – 1:1

Perin

Kaljari je imao veliku želju da sruši neugodnu Đenovu, Zdenjek Zeman je ponovo sve karte bacio u napad, ali njegov tim ni sa igračem više nije uspeo da sruši izabranike Đan Pjera Gasperinija, iako je u 75. minutu imao i šansu da to učini i iz najstrože kazne – 1:1 (1:0).

Gostima se isplatila velika upornost, ali i hrabra igra tokom svih 90 minuta. Na napade domaćina gosti su odgovolili još jače, ali nisu uspeli da iskoriste dve dobre prilike na početku utakmice, pa je ubrzo usledila kazna.

Brzonogi Dijego Farijas odlično je iskoristio fenomenalan pas Rosentinija, umakao svojim rivalima i iskoristio lošu procenu Matije Perina, kojeg je lagano pretrčao i doveo svoj tim u vođstvo.

Domaći su u nastavku meča pokazali još veću upornost, brzo su stigli do izjednačenja autogolom nespretnog Rosentinija, a onda ubruzo propustili ogromnu šansu da dođu i do potpunog preokreta.

Gosti su u 61. minutu mogli do novog vođstva, ali je Lestijen promašio fenomenalnu priliku. Bio je to udarac sa desne strane u suprotan ugao, ali je lopta prošla tik pored stative.

Najvažniji trenuci meča odigrali su se u pomenutom 75. minutu. Sturaro je zbog prekršaja u svom šesnaestercu zaradio drugi žuti karton, a Danilo Avelar imao veliku priliku da dovede svoj tim do pobede. Ipak, Perin je fenomenalno odbranio udarac sa bele tačke i iskupio se za slabu reakciju kod izjednačujućeg gola Farijasa.

Đenova je tako vezala i šesti meč poraza u Seriji A, dok je Kaljariju ovo bio treći vezani remi na svom terenu.