"Pione Sisto"

Pione Sisto uzviknuo: Do bodova čisto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.02.17. | 20:32

Selta savladala Osasunu sa 3:0

Pione SistoMeze na Balaidosu. Osasuna jednostavno nije tim koji može da se suprotstavi Selti. Osasuna, uostaom, nije tim koji kvalitetom zaslužuje mesto u prvoj ligi Španije. I videlo se to u susretu 23. kola Primere, iako je rezultat možda malo i prestrog prema gostima - 3:0 za Seltu.

Kažemo da je rezultat prestrog prema gostima, jer je Selta drugi i treći gol postigla tek u poslednjim sekundama utakmica. Ali to samo znači da je Osasuna u najboljoj varijanti mogla da izbegne ovako težak poraz. Ne i da izbegne poraz.

Da će bodovi ostati na Balaidosu već u 23. minutu nagovestio je Pione Sisto, 22-godišnji Danac poreklom iz Ugande, koji je hladnokvrno završio tečnu akciju domaćeg tima. Toliko tečnu da i ona svedoči ne samo o Seltinim kvalitetima, nego i o manama u ekipi našeg Gorana Čaušića (igrao svih 90 minuta kao i Nemanja Radoja u timu Selte).

Tek na kraju meča, Hozabed, pa Jago Aspas da potvrde pobedu Selte i Osasunu ostave na dnu tabele sa svega 10 osvojenih bodova iz 23 kola.