Plzenj eksplodirao posle dve petarde

Vreme čitanja: 1min | čet. 01.02.18. | 17:53

Partizanov rival u Ligi Evrope surov protiv Legije na pripremama

Protivnik Partizana u šesnaestini finala Lige Evrope, češka Viktorija Plzenj na zimskim pripremama igra stvarno spektakularne utakmice u svakom smislu. Danas je češki klub u pripremnoj utakmici pregazio Legiju iz Varšave sa 5:1 (3:0) i pokazao kakve su mu mogućnosti.

Prethodno je Viktorija u kontrolnim utakmicama doživela dva baš ubedljiva poraza - Salcburg je slavio sa 5:0, a Šangan Šenhua sa 5:1.

Već posle prvog poluvremena bilo je jasno da trofejni poljski klub nema šta da traži u duelu sa raspoloženim izabranicima Pavela Vrbe.

Napadač kojeg je u ovom prelaznom roku tražio Njukasl, Mihail Krmenčik bio je dvostruki strelac za Viktoriju. Mreži Legije zatresao je u 17. i 33. minutu. Prvi gol za Čehe dao je Jan Kopic u 16. minutu.

Viktorija je u nastavku utakmice, uslovno rečeno, povukla ručnu, pa je dala “samo” dva gola. Prethodno je u 63. minutu Kasper Hamalainen smanjio zaostatak Legije.

Tomas Čori je u 65. minutu povisio na 4:1, a konačan rezultat postavio je Marek Bakoš tri minuta pre kraja utakmice.