Porazi koji ne bole mnogo - Juventusu hladno u Bernu, bledi Junajted pao na Mestalji (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 12.12.18. | 23:03

Gijom Oro sa dva gola srušio šampiona Italije, Fil Džons autogolom pomogao Valensiji

Sve je bilo jasno u H grupi Lige šampiona i pre poslednjeg kola, ali da je baš neko očekivao da oba velikana, Juventus i Mančester Junajted izgube na gostovanjima od Jang Bojsa, odnosno Valensije.

Jedina dilema uoči ovog kola bila je oko toga ko će osvojiti prvo mesto, ali je ta čast ipak pripala torinskoj Staroj dami.

Iako bez povređenog Miralema Sulejmanija, Jang Bojs je na svom stadionu u Bernu zasluženo savladao Juventus sa 2:1 i na najlepši način se oprostio od Evrope za ovu sezonu, jer je na kraju završio kao četvrtoplasirani tim u grupi.

A heroj Jang Bojsa ove večeri bio je Gijom Oro, koji je još jednom pokazao da ga nisu uzalud smatrali svojevremeno jednim od najtalentovanijih igrača Pari Sen Žermena. Ali, prgav karakter i luda glava su ga na kraju odvele daleko od Grada svetlosti.

Večeras je na sjajan način iskoristio greške i nonšalantnost u odbrani Juventusa. Igrao se 30. minut kada je Aleks Sandro nespretno primio loptu u svom kaznenom prostoru, a onda pokosio Ngamelua na prilično neinteligentan način.

Oro je bio siguran sa bele tačkei već tada je nagovestio moguće iznenađenje. Tek posle toga Juventus je krenuo svim silama napred, ali ni Kristijano Ronaldo, ni Paula Dibala, ni ostale gostujuće zvezde nisu imale dovoljno smirenosti u završnicama akcija.

Iako su krenuli ofanzivno i u drugom poluvremenu, Juventusovi igrači su u 68. minutu opet morali da vade loptu iz mreže. Ponovo se Oro odlično snašao i doneo radost.

Uspeo je Juventus do kraja da postigne dva gola, ali je samo jedan priznat. I to kakav! U 80. minutu je Ronaldo lepo odložio loptu do Dibale na ivici kaznenog prostora, a Argentinac je poslao pravi projektil u mrežu.

A Dibala je postigao gol i u četvrtom minutu sudijske nadoknade, ponovo je to bilo nakon snažnog šuta sa distance, ali ga je sudija poništio zbog ofsajda Ronalda koji je pritom markirao golmana.

Istim rezultatom završena je utakmica na Mestalji, gde je Valensija slavila protiv Mančester Junajteda, mada su i Slepi miševi već osigurali treće mesto i proleće u Ligi Evrope.

Bio je to duel dva izjednačena rivala, i verovatno bi bilo pošteno da je Junajted ipak izvukao bod. Ali, ovih dana Žoze Murinjo nije ni miljenik sreće.

Dobro je Valensija počela utakmicu, a u 17. minutu Karlos Soler je u kaznenom prostoru uhvatio jedan odbitak i preciznim udarcem ga poslao u donji levi ugao.

Veliki korak ka pobed španska ekipa napravila je u 47. minutu i to zahvaljujući štoperu Junajted Filu Džonsu koji je, u pokušaju da spreči kontrapad, poslao loptu iza leđa svog istrčalog golmana.

Posle drugog gola Junajted je jednostavno bio prinuđen da živne i krenuo je napred, ali sve što je uradio do kraja utakmice bio je utešni pogodak Markusa Rašforda u 87. minutu.

Galatasaraj – Porto 2:3 (1:3)
/Feguli 45+1 penal, Derdjok 65 – Felipe 17, Marega 42. penal, Serđo Oliveira 57/

Šalke – Lokomotiva Moskva 1:0 (0:0)