"Gol za 1:0"

Porođajne muke: Milan za Inter, Ivan za overu, Samirove parade za aplauze (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.09.17. | 17:01

Spaletijev tim jedva pobedio Krotone u gostima

Gol za 1:0Jedva. Trebalo je da bude lagano odrađivanje posla, a pretvorilo se u živciranje navijača, koje je muka u finišu poštedeo Milan Škrinijar. Slovenački reprezentativac, letos angažovan iz Sampdorije i plaćen 25.000.000 evra izrastao je u spasioca Intera, pošto se slavni klub njegovim golom u 82. minutu nagovestio da će nastaviti pobednički niz, da bi u nadoknadi to i potvrdio preko Ivana Perišića - 2:0.

Meč je prelomljen posle prekida nad Japancem Nagatomom i ubacivanja sa leve strane, a iz velike gužve u kaznenom prostoru domaćina put lopti do mreže pronašao je štoper gostujućeg sastava i odmenio Maura Ikardija koji nije uspeo da na jubilarnom 150. meču u Seriji A zatrese mrežu. Za milanskog velikana to je manje bitno, pošto je zadržao maksimalan učinak i sa četiri trijumfa na početku sezone nagovestio da ima tim koji će, ako ništa drugo, biti bolje plasiran nego lane.

Ruku na srce, Škrinijar je samo jedan od junaka Intera, pošto je drugi - možda i važniji - Samir Handanović. Slovanac je dvaput u drugom poluvremenu morao da vadi kestenje iz vatre, najpre je ukrotio udarac Bugarina Toneva, paradom osujetio i pokušaj glavom Šveđanina Rodena i tako držao gostima glavu iznad vode.

Inter ne da nije blistao, nego je bio katastrofalan kad je igra u polju u pitanju. Jedinu smislenu akciju izveo je u prvom delu kad je Borha Valero presekao napad Krotonea, kreirao protivudar, Ivan Perišić uposlio Žoao Marija, a udarac Portugalaca završio pored stative. I to je bilo sve. Do već pomenutog prekida...

Kasnije je sve bilo lakše za goste, pa je Krotone u nadoknadi vremena dotukao Ivan Perišić, drugim golom u poslednja dva meča, pa se Inter nalazi u dobroj poziciji. Još u naredna tri kola ima, bar na papiru, lakše rivale (Bolonja i Benevento u gostima, Đenova kod kuće) sve do gradskog derbija sa Milanom 15. oktobra.