""
""

Porto se poigravao sa Eštorilom, Maikonova bomba iz slobodnog udarca za špice (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 29.08.15. | 21:35

Zmajevi lako do celog plena...

Fudbaleri Porta upisali su i drugi trijumf u portugalskom šampionatu, pošto su na svom terenu savladali Eštoril rezultatom 2:0 i bar do nedelje popodne zaseli na prvo mesto.

Posle remija sa Maritimom igrači Đulena Lopetegija odreagovali su na pravi način i pokazali da su verovatno i prvi favoriti za titulu, a igra koju su prikazali Zmajevi obećava sezonu prepunu golova i dobrih poteza.

Porto je vrlo brzo probio barijeru gostiju. Tačnije, već u 7. minutu, kada je Jasin Braimi uposlio Vensana Abubakara, koji je rutinski pogodio metu i upisao svoj drugi pogodak u sezoni. Ali, na potvrdu nova tri boda navijači su morali da čekaju sve do 62. minuta, kada je na scenu stupio Maikon.

Štoper Porta pokazao je da poseduje izuzetan osećaj za gol, pošto je mrežu zatalasao posle izvanredno izvedenog slobodnog udarca.

Poslednjih 20 minuta utakmice odigrao je i Pablo Osvaldo, koji je u 70. minutu zamenio Abubakara