""
""

Posle pola veka opet gruva "Top" Eder, Mihina packa Manćiniju! Furija Lacio, konačno Roma, kiks Napolija (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 22.03.15. | 22:53

Mario Gomez kao nekad, ali nedovoljno za pobedu Viole. Sampdorija savladala Inter, Lacio na krilima čudesnog Andersona i bombardera Kandreve hita ka Ligi šampiona, Vučica jedva pobedila Ćezenu, Napoli polako ispada iz trke

Siniša Mihajlović je pekao trenerski zanat kao pomoćnik Roberta Manćinija, ali kako stvari idu izgleda da je izrasato u ozbiljnijeg trenera od Manćinija. Učenik je večeras očitao lekciju učitelju, a Sampdorija je savladala Inter 1:0. Verovatno sada Tohir žali što se umesto za Mihajlovića odlučio za povratak Manćinija. Sampdorija ulazi u foto finiš i žestoku trku za Ligu šampiona, od koje se Inter oprostio. Jednostavno, Nerazuri i ne zaslužuju da idu u elitu, a kako su krenuli, verovatno ih neće biti ni u Ligi Evrope.

Stariji ljubitelji fudbala se sećaju čuvenog Brazilca Edera koji je igrao u Peleovoj generaciji i kojeg su zvali “Top” zbog razornog udarca. Smatrali su ga igračem sa najjačim udarcem svih vremena do pojave Mihajlovića, Karlosa i ostalih bombardera... Večeras je Ederov zemljak i imenjak iz redova Sampdorije podsetio na slavnog "Topa". Strahovit šut Sampdorijinog napadača Edera iz slobodnjaka je srušio Inter, a Brazilac je na najlepši način proslavio poziv u reprezentaciju Italije. Inter je imao prečku Ikardija, ali nije uspeo da se spase poraza. Vidić se našao u startnoj postavi i uklopio se u sivili milanskog tima…

Konačno je sunce ogrejalo i Romu! Vučica je na jedvite jade minimalno slavila u gostima kod Ćezene koja se bori za goli život i večeras nije zaslužila da izgubi. Danijele De Rosi je spasao Rudija Garsiju pošto je bio najprisebniji u gužvi pred golom Ćezene u 41. minutu. Ali, Roma nije briljirala, dok je Dumbija pružio još jednu očajnu partiju. Ipak, Vučica je uspela da sačuva minimalnu prednost i spreči gradskog rivala Lacio da je prestigne na drugom mestu prvenstvene lestvice.

Dok se Roma muči, Lacio nastavlja sezonu iz snova! Nebeskoplavi su u fenomenalnoj formi i večeras su očitali lekciju Veroni na Olimpiku. Konačnih 2:0 ne oslikava na najbolji način dominaciju trimskog kluba. Brazilska senzacija Felipe Anderson je Veronezima radio šta je hteo. Ni lasom nisu mogli da ga uhvate. Upravo je on u četvrtom minutu otvorio vrata pobede pošto je pokazao da mu ni skok igra nije mana. Sjajno je poleteo posle centaršuta Baste i prelepim udarcem glavom zakucao loptu u mrežu Verone. Potom je Klose promašio dve dobre šanse, Bilja je pogodio prečku, da bi u nadoknadi prvog poluvremena Kandreva konačno duplirao vođstvo Lacijala. U stilu gradskog rivala Totija, Kandreva je iz slobodnjaka poslao projektil u gol rivala! Anderson je i u drugom poluvremenu maltretirao odbranu Verone, oduševljavao publiku na Olimpiku, a prečka ga je sprečila da ne postigne i drugi gol… Lacio maršira ka Ligi šampiona!

Za razliku od Olimpika gde su navijači uživali, na San Paolu se domaćim navijačima digla kosa na glavi! Što zbog igre Napolija, što zbog suđenja. Napolitanci su jedva izbegli poraz od davljenika Atalante iako su imali igrača više od 55. minuta. Gosti su poveli na kontroverzan način pošto je Pinilja napravio faul nad Enrikeom, ali sudija to nije videlo i Čileanac je izašao sam ispred golmana gde je rutinski poslao loptu u mrežu… Napoli se spasao poraza zahvaljujući golu Zapate u 88. minutu.

Mario Gomez je proradio, ali Fiorentina se iz Friulije vraća samo sa jednim osvojenim bodom. Četa Vinćenca Montele zaista gura sjajno s obzirom na paklen raspored i ritam u koji je ušla preko nekoliko nedelja. Ipak, večeras nisu uspeli da slave u Udinama (2:2). Domaćin je srećno došao do vođstva preko Vaguea, ali je Mario Gomez na početku drugog poluvremena napravio blickrig. Jedan gol glavom, drugi nogom i preokret Viole. Domaćin je tada krenuo u totalnu ofnazivu, što i nije čudo s obzirom da se Stramaćoniju drma klupa i na kraju je zasluženo stigao do izjednačenja. Panajotis Kone je bio autro drugog pogotka. Nije baš evrogol u njegovom stilu, ali je vredan boda…