Srećni igrači Frajburga...

Potpuno ludilo u Frajburgu - šest golova, crveni i najpošteniji mogući ishod na kraju

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.09.18. | 19:54

Štutgart ispustio tri boda u završnici ludog okršaja trećeg kola Bundeslige - 3:3

Potpuni spektakl na zatvaranju trećeg kola Bundeslige. Štutgart je dva puta vodio, a Frajburg dva puta preživeo u neverovatnom drugom poluvremenu podno Švarcvalda. Na kraju, posle svega, možda i najpošteniji rezultat i podela bodova (3:3), jer i jedni i drugi po prikazanom nisu zaslužili da izgube danas.

Počelo je kao iz snova za domaćine, već posle nepunog minuta igre Maik Franc je poslužio Žeroma Gondorfa, a ovaj razgalio navijače Frajburga. Štutgart se oporavio od šoka, dominirao u većem delu prvog poluvremena, a do izjednačenja stigao u 44. minutu. Aogo je izveo korner, a Insua prelepim volejom levicom poravnao na 1:1.

Verovatno da ni trener Štutgarta Tajfun Korkut nije svestan kakve je lavove poslao na teren u nastavku, a motivisani trenerovim instrukcijama gosti su došli do prednosti. Mario Gomez je uspeo da otvori golgeterski konto na ovom meču i postigne prvenac u novoj sezoni, ali je radost trajala jako kratko, pošto je jedan od najboljih pojedinaca današnjeg meča Gondorf, ovaj put iz slobodnjaka poravnao na 2:2 u 52.

Švabe su do novog vođstva stigle samo četiri minuta kasnije, a sjajni levi bek Insua je maestralno pogodio u glavu opet Gomeza za 2:3. I kakav bi to meč bio da se Frajburg opet nije vratio u život. Rezervista Đanluka Valdšmit iskoristio je izenandnu priliku i majstorskim udarcem sa desnog krila u 81. minutu postavio konačnih 3:3.

Imali su domaći i sreće u finišu, bez isključenog Paskala Štencela od 83. minuta branili su se grčevito, a u poslednjim sekundama veliku šansu za goste imao je Bendžamin Pavar čiji je opasan udarac odbranio golman Švolov i sačuvao bod.

Oba rivala su ovim remijem pobegla sa samog dna na kojem posle ovog kola ostaju posrnuli velikani Šalke i Leverkuzen.