Povratak otpisanih i kraj posta... I za Junajted i za Velbeka i za Kleverlija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.12.13. | 16:16

Aston Vila poklekla pred Mančesterom 0:3

Slavlje Junajteda posle gola Velbeka

Silne kritike ove sezone trpe na Old Trafordu, uglavnom opravdane, ali izabranici Dejvida Mojesa uspeli su da se makar na trenutak saberu i spreče mogućnost da se njihova imena upišu u istoriju Mančester junajteda. U rubriku – negativni rekordi. U 16. kolu Premijer lige Aston Vila nije mogla protiv Crvenih đavola 0:3 (0:2).

I prva pobeda Mančester junajteda posle samo dva boda osvojena u poslednja četiri kola. Prva na strani posle više od dva meseca.

Možda i najbitnije, gosti su izbegli treći uzastopni poraz u Premijer ligi što im se desilo samo tri puta u istoriji Premijer lige (1996. i dva puta 2001. godine).

Pobrinuli su se za to oni koji su maltene već zaboravljeni na Teatru snova – Dani Velbek i Tom Kleverli.

Ovaj prvi je, naime, sa dva gola povukao Junajted do inicijalne prednosti u prvom poluvremenu (u kojem, inače, Aston Vila ove sezone još nije postigla niti jedan gol). Akcije kao preslikane, prodori po desnoj strani, ubacivanja u srce kaznenog prostora i statična odbrana gostujućeg tima. A Velbek najsnalažljiviji.

Prvi golovi engleskog reprezentativca u Premijer ligi još od sredine avgusta i okršaja sa Svonsijem kada je takođe dva puta pogodio.

Šta tek reći za Kleverlija, koji je posle pasa Vejna Runija zatresao mrežu rivala prvi put posle tačno godinu dana! Naime, 15. decembra 2012. Kleverli je bio strelac u pobedi nad Sanderlendom.

Mančester junajted sada je na osmom mestu Premijer lige. I dalje ogromnih 10 koraka iza vodećeg Arsenala.

U drugom meču koji je počeo od 14.30 Norič i Svonsi su odigrali nerešeno 1:1, pošto je Gari Huper, kojeg su Kanarinci celo leto ubeđivali da napusti Seltik i preseli se na Kerou Roud, majstorijom iz četvrtog minuta sudijske nadoknade prvog poluvremena anulirao raniji pogodak Nejtana Dajera.

Taj pogodak bio je 16. koji je Norič primio u ovoj prvenstvenoj sezoni što Kanarince čini najnesigurnijim timom u uvodnih 45 minuta igre.