"Vladimir Torbica"

Prekid prijao Spartaku, Subotičani na trećem mestu Superlige

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.09.14. | 17:49

Milić i Torbica prizemnim udarcem sa 25 metara ostavili Jagodinu na svega četiri boda iz pet utakmica

Vladimir TorbicaHladna kiša u Subotici ohladila je Ćurane, pa je Spartak u meču sa Jagodinom koji je u subotu prekinut zbog olujnih padavaina, a danas u potpunosti repriziran slavio sa 2:0 i probio se do trećeg mesta na tabeli Superlige.

Da će bodovi ostati u Bačkoj nagovestio je Nemanja Milić već u šestom minut meča kada je Nenad Lukić kaznio grešku Jagodinaca na svojoj polovini igrališta, pretrčao ceo teren i potom odložio loptu do golgetera Spartaka. Usledio je silovit udarac Milića sa ivice kaznenog prostora za vođstvo od 1:0. A do kraja poluvremena Spartak je i pečatirao pobedu pošto je je Vladimir Torbica strahovitim prizemnim udarcem sa nekih 25 metara i drugi put naterao Anđelka Đuričića na kapitulaciju.

Sigurna prednost omogućila je Spartaku da u drugom poluvremenu radi ono što najbolje zna – da umrtvi igru i rutinski uštopuje sve napade gostiju. Jagodina nije imala odgovor na defanzivnu postavku disciplinovanog domaćina, nije stvorila niti jednu pravu šansu iz kategorije 100 odsto, pa je ostala na svega četiri osvojena boda iz prvih pet kola.

Spartak, koji je u dosadašnjem toku sezone primio samo jedan gol, pre dve nedelje na gostovanju kod Crvene zvezde, sada je na koti 10, odmah iza vodećeg Partizana i beogradskih crveno-belih.

SPARTAK – JAGODINA 2:0 (2:0)