""

Proradila Realova haubica, Baskonijina serija bila blizu kraja

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.12.17. | 20:40

Valensija ubedljiva posle poraza od Zvezde

Ne mora uvek ni Luka Dončić... Real Madrid ima dovoljno opasnih košarkaša koji mogu da saspu rafal u koš protivnika. Među njima je i sjajni šuter Džejsi Kerol koji je večeras izrešetao Obradoiro, doneo pobedu u gostima od 102:93 i učvrstio Real na prvoj poziciji Endesa lige.

Iako im u Evroligi ne svetaju ruže, Kraljevići nemilosrdno gaze u domaćem šampionatu i imaju 11 pobeda na 12 mečeva. Obradoiro je jedno od prijatnijih iznenađenja u ligi, iako je u poslednje vreme počeo da pada. Domaćin se držao četvrtinu ipo posle čega je usledila dominacija Kraljevića koji su imali i rekordnih 18 poena prednosti. Obradoiro je uspeo da priđe na četiri razlike u finišu, ali su Fernandez i Tejlor trojkama ubili svaku nadu domaćina o preokretu.

Džejsi Kerol je sa 18 poena vodio Real do pobede, a sve poene je dao van linije 6,75 iza koje je šutirao 6/8. Kampaco je dodao 15, Tejlor i Rejes po 12 (veteran i devet skokova), a Dončić i Mačijulis po 11 poena. Kod domaćih se istakao Simons sa 21 poenom.

Posle očajnog starta sezone i promene trenera, Baskonija je uhvatila ritam i počela da niže pobede.  Večeras su šesti put zaredom pobedili u prvenstvu, pošto su u neizvesnoj završnici savladali Andoru u gostima 97:94. Andora je povela dva razlike u poslednjem minutu, ali je Šengelija pogodio trojku, da bi potom Grejndžer sa linije penala stavio tačku. Albisi je u domaćem timu ubacio 24 poena, njegov zemljak Boboa je bio najefikasniji u Baskoniji sa tri poena manje.

Valensija se posle poraza od Crvene zvezde u Evroligi, iživljavala protiv slabašne Gipuskoe i slavila 86:64. Rafa Martinez je sa 24 poena zatrpao koš gostiju iz Baskije.