"Ikardi i Guarin"

Prošle nedelje sukob s navijačima, danas junaci Intera: Tandem Guarin - Ikardi! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.02.15. | 22:36

Palermo promašivao nemoguće i na kraju iz Milana ispraćen sa tri komada u mreži

Ikardi i GuarinFredi Guarin i Mauro Ikardi nisu dobro podneli kritike navijača posle poraza od Sasuola na domaćem terenu. Nedelju dana kasnije rešili su da svoj bunt zbog otrovnih strelica sa tribina pretvore u nešto pozitivno. Zaigrali su kako umeju i u 22. kolu Serije A prekinuli post Intera golovima za pobedu nad Palermom od 3:0.

Guarin je probio led kada je u 16. minutu centaršut novajlije Đerdana Šaćirija pretočio u inicijalno vođstvo Neroazura, da bi u 65. započeo akciju koja je rezultovala pogotkom Maura Ikardija za 2:0, a u 88. poslao savršenu loptu ka kolegi "revolucionaru" za konačnih 3:0.

Tek da neko ne pomisli da je Ikardi preko noći sazreo i rešio se bubica u glavi, 21-godišnji Argentinac je rešio da ne proslavi ni prvi, ni drugi gol. Kao da mu je stalo da dodatno pogorša ionako poljuljane odnose sa ultrasima.

Mogla je pobeda milanskog tima da bude i ubedljivija. Ikardi je u 57. minutu uzdrmao stativu, samo nekoliko napada kasnije Andrea Ranokija je pogodio prečku. Ali mogao je Inter i da ostane bez celog plena da gosti sa Sicilije nisu promašivali nemoguće.

Kao u nekom komičnom filmu. Za manje od deset sekundi odbrana Samira Handanovića, stativa i promašaj Paula Dibale zbog kojeg bi predsednik Palerma Mauricio Zamparini morao da malo popusti i zainteresovanim kupcima – a za Argentinca ih ima pregršt – da popust od barem 5.000.000 evra.