"Tim Kluža"
"Tim Kluža"

PRŠTE GOLOVI U RUMUNIJI: Šestica u Đurđuu, petarda Kluža!

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.04.13. | 23:05

Čak 28 pogodaka na sedam mečeva rumunske Lige 1, Panduri nastavljaju pohod ka Ligi Evrope

Tim KlužaVeoma zanimljivo 27. kolo rumunskog šampionata nastavljeno je i danas, pošto je na tri utakmice postignuto čak 13 pogodaka, a na do sada šest odigranih mečeva ukupno 26! U petak su Univerzitatea i Gaz Metan postigli ukupno sedam komada, u subotu su viđena dva meča sa po tri pogotka (jedan iz keca u dvojku, drugi obrnuto), a danas je najviše golova viđeno u Đurđuu, gde je domaća Astra savladala Čahlaul sa 4:2.

Gosti su veoma rano došli do prednosti, već u 9. minutu, a strelac je bio Golubović sa bele tačke. Ipak, do kraja poluvremena Astra je uspela da izjednači rezultat preko Fataja u 39. minutu.

Drugih 45 minuta donelo je pregršt golova, a ponovo je strelac bio Fataj, ovog puta u 77. minutu. Samo tri minuta kasnije Ben Jusef uvećao je prednost Astre na 3:1, da bi već u 83. minutu Andrej smanjio na samo gol zaostatka.

Ipak, tačku na pobedu Astre i ubedljivu pobedu stavio je Bukari u 86. minutu. Astra je tako posle tri uzastopna poraza konačno ubeležila trijumf koji ih ostavlja na drugoj poziciji, dok je Čahlaul na samo bod iznad opasne zone.

Glorija se polako oprašta od takmičenja u Ligi 1, ali ne baš tako slavno, pošto ih je Kluž počastio sa čak pet komada u mreži.

Seriju je otvorio Hora u 17. minutu, a do sledećeg pogotka čekalo se 46 minuta, kada je Kadu sa bele tačke uvećao prednost, da bi Veldson već u 66. minutu povisio na 3:0.

Do kraja meča viđena su još dva pogotka i jedan penal. Prvo je Dik u 86. minutu postigao novi pogodak za Kluž, opet sa bele tačke, da bi meč zatvorio Buš u poslednjim trenucima.

LIGA 1 – 27. KOLO

Turnu Severin – Jaši 2:1 (0:1)