"Mekdonald postiže prvi gol"

Prvi put u istoriji: Vukovi konačno izujedali Hadersfild na svojoj teritoriji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.10.15. | 15:13

Ovi klubovi igraju još od 1998. godine, a Vulverhempton je zabeležio premijernu pobedu na Molineu

Mekdonald postiže prvi golČekao je Vulverhempton 17 godina na trijumf kod kuće nad Hadersfildom - i dočekao! Vukovi su savladali goste posle pet neuspešnih domaćinstava do sada. Ovoga puta bilo je 3:0 (1:0).

Imali su domaći veći posed lopte, a to se na kraju pretvorilo i u materijalnu prednost. Dobro otvaranje meča dmaćih krunisano je u 23. minutu kada je Kevin Mekdonald napravio jednu pravu minijaturu. Krenuo je u prodor skoro s pola terena, odigrao dupli pas na nekih 35 metara od gola Hadersfilda, a zatim umesto dodavanja šutnuo sa nekih 20-ak metara i pogodio donji desni deo gola golmana Džeda Stira.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a i u drugom su domaći postigli gol u pravo vreme. Benik Afobe, veliki ljubimac navijača Vulverhemptona se dobro snašao u 66. minutu i doveo domaće u prednost koja im je obezbedila pobedu na koju su čekali 17 godina! Do kraja meča domaćin je uspeo još jednom da zatrese mrežu gostiju. Ponovo je egzekutor bio Afobe, u 88. minutu. Ovo je bio četvrti gol na 10 mečeva u ligi ovog 22-godišnjeg napadača.

Zanimljivo, Vulverhempton ne da nije pobedio u prethodnih pet okršaja na svom stadionu, već nije osvojio ni bod! Time je ova pobeda još slađa!

Vulvsi su se ovim trijumfom podigli na deobu četvrtog mesta s 15 osvojenih bodova. Hadersfild je na 16. poziciji s 10 osvojenih bodova.