PSV na minus jedan, razgoropadio se AZ Alkmar

Vreme čitanja: 2min | sre. 27.01.16. | 23:14

Šampion za petama Ajaksu

Pre pet kola Ajaks je imao pet bodova više od PSV Ajndhovena i izgledalo je da Kopljanici marširaju ka tituli. Ali pad u formi kluba iz Amsterdama i odlične partije Filpsovaca su dovele do toga da šampion sada ima samo bod manje u odnosu na lidera Ajaks.

Kiks Kopljanika protiv Heraklesa, PSV je večeras iskoristio pobedom nad Ekscelziorom u gostima od 3:1. Šampion je rutinski slavio na gostovanju jednom od najslabijih timova Eredivizije. Luk de Jong je u svom stilu udarcem glavom načeo domaći tim. Potom je Hendriks sjajnim udarcem iskoristio slabo izbijenu loptu odbrane Ekscelziora, da bi Narsing posle prelepog solo prodora postigao treći gol za PSV. Domaći tim je u finišu uspeo da dođe do počasnog gola. Mada se mora istaći i da je propustio solidne prilike za izjednačenje pri minimalnom vođstvu crveno-belih.

Vitese je još jednom razoačarao svoje navijače. Na Helredomu je Zvole osvojio bod - 1:1. Autogol Van Polena u 65. minutu je razgalio domaće navijače, ali je samo tri minuta kasnije Marselis iskoristio neuspešnu ofsajd zamku odbrane Vitesea i postavio konačnih 1:1. Danilo Pantić nije igrao za domaći tim.

Razgoropadio se i AZ Alkmar koji je vezao treću prvenstvenu pobedu. Posle Fejenorda, večeras su uzeli meru Kamburu - 3:1. Sve je bilo gotovo već posle 20 minuta igra pošto je AZ Alkmar u tom periodu postigao sva tri gola i ubio svaku nadu gostiju.