""

PSV nastavlja da gazi, opet je prvi, osmi meč zaredom bez poraza (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 14.12.14. | 16:21

Groningen i Vitese remizirali, Dauda ostao na klupi, Vejinović dobio žuti karton

PSV je opet prvi u Erediviziji, a ima i meč manje od drugoplasiranog Ajaksa. Sjajna predstava Filipsovaca na svom stadionu osigurala im je laganu pobedu od 2:0 (2:0) nad Tventeom. Na drugom meču odigranom u istom terminu, Groningen i Vitese su remizirali rezultatom 1:1 (0:1) i tako ostali na sredini tabele.

Kako je sve počelo na Filips Areni, tako se i završilo. Od prvog do poslednjeg trenutka PSV je imao primat na terenu, dozvolivši gostima tek poneku šansu. Propustili su nekoliko prilika pre nego što je Luk de Jong u 21. minutu postigao šesti gol ove sezone u Erediviziji na asistenciju Džetra Viljemsa. To je za njega šesta asistencija ove sezone, pa je on po tom kriterijumu na deobi drugog mesta kada su u pitanju defanzivci asistenti. Jedini koji je više puta namestio gol a da igra u poslednjoj liniji je Davi Klasen iz Ajaksa.

Da stvari po goste iz Enšedea budu još gore pred sam kraj poluvremena pobrinuo se Georginio Vajnaldum, koji je u sudijskoj nadoknadi vremena postigao gol na asistenciju Lusijana Narsinga posle divne timske akcije. Posle toga, primat na terenu je i dalje držala domaća ekipa, pa je u drugom poluvremenu lagano privela meč kraju.

Groningen i Vitese su odigrali solidan meč, ali nijedni ni drugi nisu mogli da kući odu sa celim plenom. Poveo je gostujući tim preko Bertranda Traorea u 41. minutu, da bi u 60. posle greške golmana Eloja Roma Tjaron Čeri postigao svoj peti pogodak u sezoni. Vitese je tako ostao na svega osam pobeda u ovoj kalendarskoj godini, što je užasno kada se u obzir uzme da su 2013. ostvarili 20. Marko Vejinović je pred kraj meča zaradio žuti karton, pa je onda i zamenjen.