"Radamel Falkao i Vejn Runi"

Rajski fudbal Crvenih đavola: Van Galovi majstori se igrali sa Njukaslom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 26.12.14. | 17:47

Runi dvostruki strelac protiv omiljenih mušterija, fantastične akcije ofanzivnih igrača Junajteda

Radamel Falkao i Vejn RuniKockice su se savršeno složile, trebalo je vremena, ali Mančester Junajted igrao onako kako bi se i očekivalo od tima u kojem igraju Robin van Persi, Vejn Runi, Radamel Falkao i Huan Mata, a igrači Njukasla su bili žrtve – ni krivi ni dužni – 3:1 (2:0).

Iako Crveni đavoli uopšte ne beleže loše rezultate i zauzimaju treće mesto na Premijer ligi tek su na meču sa Njukaslom odigrali onako kako se od njih to i očekuje po imenima.

Holandski ekscentrik je uspeo da zamisli sa trening centra Karington prevede i na Old Traford te je u 23. minutu Junajted napisao mali udžebnik kontra napada. Runi je povukao napred, odigrao na stranu do Mate, Španac je poslao loptu u kazneni, a Tigar je požrtvovano uklizao i namestio gol usamljenom Englezu. Velike zasluge idu i Van Persiju koji je odvukao defanzivce Njukasla na stranu i omogućio Runiju da ostane sam u kaznenom.

Nastavio je Tigar da grize, te je Falkao u 36. minutu oteo loptu Svrakama na sredini, Mata je povukao napred i uposlio na ovom meču vezistu Runija, a Englez je postigao svoj 12 premijerligaški gol protiv Njukasla. Momci u crno-belom su njegove omiljene mušterije i nijednom drugom timu nije dao više golova.

Runi je u nastavku utakmice igrao više u duhu njegove pozicije te je u 53. minutu poslao sjajnu dugu loptu preko odbrane Njukasla, a Van Persi je podsetio kakav su tandem činili on i Englez te je glavom povećao prednost Junajteda.

Svrake su u 87. minutu došli do počasnog pogotka i to sa bele tačke, Papis Sise je iskoristio faul Fila Džonsa, ali to nije umanjilo dominantnu pobedu Junajteda.

Šta će tek biti kad se Anhel di Marija vrati u tim?!