""
""

Realu vrelo na „+28“ u Mursiji! Real zaokružio pobedu do poluvremena, Kerol i Ljulj spalili mrežice (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.02.17. | 20:25

Na kraju prve deonice 10, na poluvremenu čak 21 poen viška. Do kraja rutinsko izdanje Kralja - 89:61

Deset u nizu!

Sa toliko pobeda mogu da se pohvale košarkašu madridskog Reala, koji 2017. godinu jesu započeli porazom od Baskonije, ali onda su pregazili sve na putu. Poslednja žrtva kraljevske garde bila je Mursija, pošto je zamrznuta na „-28“ - 89:61.

I to na svom terenu. Koliko je tim Oskara Kvintane bio bez šanse u ovom meču možda i najbolje govori podatak da je domaćin položio oružje praktično već posle prvog poluvremena. I to sve zahvaljujući Realovim snajperistima - Džejsiju Kerolu i Serhiju Ljulju. Zajedno su imali 40 koševa, odnosno sedam ubačenih trojki iz jedanaest pokušaja. Prvi je imao 21, a drugi 19 koševa.

U takvom rasporedu snaga Mursija nije imala šansu. Do kraja prve deonice Real je vodio sa 10, a na poluvremenu čak 21 poen (48:27).

A onda, Real je do kraja utakmice igrao u leru. Odnosno, sa tek toliko snage da održi razliku i sigurno overi novu pobedu. Trener Pablo Laso iskoristio je situaciju da malo umanji minutažu ključnim figurama u timu. Od Luke Dončića (19 minuta), zbog čega je na kraju imao svega tri poena, preko Serhija Ljulja (22 minuta), do Entonija Rendolfa (17 minuta), koji je imao i ovaj nebeski skok i "prvi tempo" na Sadijelu Rohasu...

Jedina statistička kolona u kojoj je Mursija bila bolja od Reala jeste broj ofanzivnih skokova. Čak 16, naspram tek pet na konto Reala. Najbolji strelac Mursije bio je upravo Rohas, sa 14 koševa.